Na tlačovej konferencii v New Yorku pán Trump vyzval aktualizácie dohody z roku 2012 "veľmi veľký problém". Biely dom prvýkrát oznámil zmeny v marci.
 
Väčšina analytikov uviedla, že revízie boli relatívne skromné.
 
Dokončenie paktu prišlo tak, ako pán Trump čelil viacerým politickým kontroverziám vrátane obvinení zo sexuálneho obťažovania proti jeho kandidátovi na Najvyššom súde.
 
dráha

Podniky sa tiež obávajú vplyvu odvetných taríf, ktoré vláda pána Trumpa uvalila na dovoz ocele a hliníka a čínskeho tovaru.
 
Pán Trump povedal, že podpis, ktorý sa uskutočnil na okraji Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov, bol "skvelý deň" pre USA a Južnú Kóreu.
 
Popísal revidovaný pakt ako "úplne novú dohodu" a znamenal, že jeho obchodná stratégia funguje.
 
"Okrem tejto dohody máme veľa práce a sú to férové ​​obchody," povedal.
 
Juhokórejský prezident Moon Jae-In zameral svoje poznámky na rozhovory o odstránení jadrových zbraní so Severnou Kóreou, na ktorých sa zúčastnili USA.
 
Povedal, že nová obchodná dohoda, ktorá ešte potrebuje schválenie parlamentom Južnej Kórey, je znakom silného partnerstva medzi USA a Južnou Kóreou.
 
Podrobnosti o dohode
Spojené štáty začali rokovania s Južnou Kóreou v minulom roku, po kritike pána Trumpa na rok 2012 ako "jednosmernej ulici".
 
Podľa nových podmienok sa Južná Kórea dohodla na vyňatí až 50 000 áut za výrobcu v USA ročne z bezpečnostných požiadaviek Južnej Kórey – dvojnásobok súčasného počtu a oveľa vyššia ako akékoľvek americké spoločnosti v súčasnosti vyvážajú.

koreja
 
Krajina tiež súhlasila so zmenami, ako sú zlepšenia svojich colných postupov a zmien a doplnení svojich cenových politík v oblasti drog.
 
Dohoda taktiež rozširuje 25% americkú sadzbu voči juhokórejským nákladným vozidlám do roku 2041. Platnosť mala byť vypršaná v roku 2021.
 
Oddelene USA súhlasili s vyňatím určitého množstva juhokórejskej ocele z 25% sadzieb, ktoré pán Trump oznámil v marci – čo je ekvivalent 70% priemerného dovozu krajiny v rokoch 2015-2017.
 
Južná Kórea a USA sú hlavnými obchodnými partnermi a v roku 2017 si vymieňajú takmer 155 miliárd dolárov za tovary a služby.