Dodal, že neexistuje "žiadny dôkaz o žiadnom volebnom zasahovaní". Národ bude mať voľby v priebehu mesiacov.
 
Za útok, ktorý sa vyšetruje, sa najprv myslelo, že zahŕňa iba parlamentné servery.
 
"V priebehu tejto práce sme si tiež uvedomili, že boli ovplyvnené aj siete niektorých politických strán – liberálov, pracujúcich a štátnych príslušníkov," uviedol v pondelok v pondelok senátor.

zabezpeční
 
Kto by za tým mohol byť?
Austrálsky premiér neoznámil, ktorý zahraničný štát má podozrenie a dodal, že neposkytne ďalšie podrobnosti o "prevádzkových záležitostiach".
 
Austrálska vláda v posledných rokoch čelila mnohým počítačovým útokom, z ktorých niektoré boli pridelené v miestnych médiách krajinám ako Čína.
 
Fergus Hanson, odborník na kybernetickú bezpečnosť v austrálskom inštitúte pre strategickú politiku, uviedol Čínu "na vrchol" zoznamu podozrivých, ale povedal, že "nevylučuje", že Rusko je tiež zodpovedné.
 
Čínsky hovorca zahraničného ministerstva zahraničných vecí Geng Shuang povedal, že obvinenia boli "bezpredmetné" a "zhotovené z bezvýznamných dôvodov".
 
Vyzval mediálne organizácie, aby "zastavili slová a činy", ktoré môžu poškodiť "bilaterálne vzťahy Číny s príslušnými krajinami".
 
Ako rozsiahle bol hack?
Austrálsky Cyber ​​Security Center uviedol, že napriek tomu, že strany boli kompromitované, nebolo zatiaľ známe, či boli informácie odcudzené.
 
Pán Morrison, ktorý vedie liberálno-národnú koalíciu, povedal: "Zaviedli sme niekoľko opatrení na zabezpečenie integrity nášho volebného systému."

ochrana
 
Dodal, že bezpečnostní úradníci informovali volebné orgány krajiny a poskytli podporu všetkým politickým stranám.
 
Vedúci predstaviteľa úradu Bill Shorten uviedol, že kybernetický útok je "vážnym znepokojením" po prípadoch "zlomyseľnej činnosti" v iných krajinách.
 
"Nemôžeme byť spokojní a, ako to naznačuje táto najnovšia aktivita, ktorú uviedol predseda vlády, nie sme oslobodení ani imúnní," povedal.
 
V rokoch 2015 a 2016 došlo k výrazným útokom na vládne meteorologické a štatistické agentúry. V roku 2011 aj starší austrálsky ministri porušili svoje e-mailové systémy.
 
Po útoku na počítačovú sieť parlamentu úradníci uviedli, že neexistujú žiadne dôkazy o tom, že informácie boli prístupné alebo ukradnuté.
 
Heslá politikov však boli obnovené ako preventívne opatrenie.