Obľúbené destinácie Turecko a Egypt  neustále dominujú rebríčkom popularity slovenských dovolenkárov. Od mája 2019 však budú ešte dostupnejšie.

foťák
 
Cestovnej kancelárii Happy Travel sa podarilo uzavrieť dohodu s letiskom Piešťany. To znamená, že počas letnej sezóny bude zabezpečovať pravidelné odlety práve do spomínaných krajín. Dovolenka pri mori sa tak stane dostupnejšia aj pre Slovákov, ktorí žijú ďalej od väčších letísk ako Bratislava či Košice.
 
Pravidelné linky prestali z letiska Piešťany lietať pred takmer 20 rokmi. Roman Berkes, riaditeľ Happy Travel vysvetlil, prečo sa cestovná kancelária rozhodla využívať na chartrové lety po dlhých desaťročiach:
“Po 11-tich úspešných sezónach som hľadal ďalšie možnosti realizovania sa. Chcel som priniesť na cestovný trh niečo nové svieže, čo by bolo prínosom pre klientov. V Piešťanoch ma zaujala hlavne poloha letiska s veľkou spádovou oblasťou od Čadce a Žiliny, Moravy či Záhoria po Prievidzu a Topoľčany. Samozrejme klienti z Trnavy či Trenčína tiež ocenia blízkosť letiska.
 
Ak sa spustí v letných mesiacoch avizované dokončenie diaľničného úseku Trnava – Bratislava, letisko Piešťany stúpne na atraktivite. V neposlednom rade zavážila aj dohoda s letiskom o výhradnom zastúpení, čiže lietať z Piešťan v letnej sezóne 2019 sa bude dať iba s CK Happy Travel.”
 
Prvé odlety už koncom mája
Z Piešťan sa za oddychom môžete vybrať do tureckej Antalye alebo Hurghady v Egypte. Prvé odlety sa uskutočnia koncom mája 2019. “Konkrétne prvé lietadlo do Turecka 26.5.2019 a potom každú nedeľu až do začiatku októbra. Egypt začína 31.5.2019 a potom každý piatok,” uvádza Berkes.

ostrov
 
Letisko sa pripravuje na cestujúcich modernizáciou priestorov. Okrem toho, CK Happy Travel tak po dohode s letiskom ponúka klientom rôzne benefity. “Klienti budú mať možnosť parkovať priamo pri letisku zadarmo alebo sa osviežiť nealkoholickými nápojmi v odletovej hale tiež zadarmo. Pracuje sa taktiež na vytvorení terasy v exteriéroch letiska a detského kútika v priestoroch prístupných až po absolvovaní bezpečnostnej kontroly. Všetky spomínané priestory prechádzajú komplexnou rekonštrukciou a budú vybavené modernou technikou. Výhodou bude veľmi rýchla a jednoduchá orientácia pred a aj v priestoroch letiska a samozrejme klienti ocenia pokojnejšiu atmosféru a menší zhon,” vysvetľuje ďalej riaditeľ cestovnej kancelárie.
 
TOP hotely v Turecku a Egypte, ktoré sú odporúčané
Turecko
Aby sa vám výber podaril, tu sú niekoľko hotelov v Turecku, kde môžete stráviť svoju dovolenku s odletom z Piešťan.
 
5* Side La Grande Resort & Spa
 
5* Vikingen Infinity Resort & Spa
 
5* Eftalia Aqua Resort
 
5* Aydinbey Gold Dreams
 
4* Jadore Dexule Hotel & Spa
 
5* Granada Luxury Okurcalar
 
5* Long Beach Resort & Spa
 
5* Alva Donna World Palace
 
5* Royal Taj Mahal
 
5* Limak Lara de Luxe Resort
 
5* Susesi Luxury Resort
 
 
 
Našich favoritov na strávenie príjemnej dovolenky máme aj v Egypte.
 
4* Beach Albatros Resort
 
4* Aqua Vista Resort & Spa
 
4* Albatros Aqua Park Resort
 
5* Steingenberger Aqua Magic
 
5* Tropitel Sahl Hasheesh