Cestou ste neustále vystavení rôznym podmienkam, ktoré pomáhajú vytvárať silné protilátky a výrazne posilňujú imunitný systém
Protilátky sú proteínové zlúčeniny, ktoré chránia imunitný systém pred škodlivými mikroorganizmami. Štúdie ukazujú, že menšie znečistenie a choroby skutočne zhoršujú vaše telo a črevá. To neznamená, že by ste nemali dodržiavať pravidlá hygieny na cestách. Je potrebné umývať ruky a používať dezinfekčné prostriedky, ale niekoľko nových baktérií nepoškodí telo. Keď cestujete, vaše telo sa prispôsobí tisíckam nových mikroorganizmov.

pláž

Cestovanie znižuje úroveň stresu
K dnešnému dňu existuje vedecký dôkaz, že cestovanie robí človeka šťastnejším, znižuje depresívne stavy a prispieva k uvoľneniu nervového systému. Štúdie ukazujú, že iba 3 dni po začiatku dovolenky sa človek začne cítiť oveľa lepšie, úroveň úzkosti klesá. Tento efekt pretrváva niekoľko týždňov po návrate z cesty.

Cestovanie pozitívne ovplyvňuje stav mozgu
Cestovanie obohatí vašu myseľ. Stretávate sa s novými ľuďmi, prispôsobujete sa novým situáciám, zvyšujete si informovanosť . Je to vynikajúce, pretože nová skúsenosť zvyšuje kognitívnu flexibilitu mozgu, umožňuje vám zachovať ostrosť a jasnosť myslenia. Štúdie ukázali priamu súvislosť medzi cestovaním a rozvojom tvorivých schopností, rozširovaním kultúrneho vedomia a osobným rastom. Podľa denníka Osobnosti a sociálnej psychológie majú tí, ktorí cestujú a študujú v zahraničí, tendenciu byť otvorenejší a emočnejší.

snímky

Cestovanie znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení
Faktom je, že ľudia, ktorí počas prázdnin odchádzajú od svojich domovov sú zvyčajne menej napätí a úzkostliví. Okrem toho majú príležitosť oddychovať od stresových faktorov. Štúdia Framingham Heart Study ukázala, že muži a ženy, ktorí cestujú každý rok trpia menej infarktom a ďalšími srdcovými ochoreniami.

jezero

Cestovanie udržuje vaše telo v kondícií
Napriek tomu, že v modernom svete cestovanie často súvisí s dlhším sedením v rôznych vozidlách, stále poskytuje veľa príležitostí pre telesnú aktivitu. Na cestách chodíme na ulici oveľa viac ako doma. Aj keď na dovolenke plánujete stráviť celé dni na pláži, prechádzanie sa po piesku spôsobí, že vaše svaly budú pracovať dvakrát toľko ako obvykle.