Pamätáte si, ako fungovalo pripojenie na internet v 90-tych rokoch? Bolo to príliš drahé, pomalé a hlavne nespoľahlivé. Keď ste si chceli stiahnuť nejaký obrázok, trvalo aj niekoľko minút, kým ste si ho stiahli. Od tej doby sa pripojenie zrýchlilo, skvalitnilo a hlavne zlacnelo.
připojení k internetu
Najdostupnejšou technológiou pre väčšinu ľudí sú DSL technológie využívajúce pevné telefónne linky, no bohužiaľ nie na každej linke sa dá táto technológia použiť. O niečo rýchlejší spôsob pripojenia ponúkajú poskytovatelia káblových televízií. Pozor na inzerovanú rýchlosť pripojenia! Firmy často uvádzajú najmä rýchlosť downloadu, teda rýchlosť akou dáta z internetu sťahujete. Rýchlosť uploadu, teda rýchlosť akou dáta na internet posielate býva oveľa menšia. Z nízkou rýchlosťou uploadu môžete mať problém napríklad pri videokonferenciách.

Bezdrôtové pripojenie často ponúkajú malé, doslova susedské spoločnosti. Zvyknú byť lacnejšie a často aj rýchlejšie než DSL technológie. Niekedy je treba si umiestniť za okno alebo na strechu špeciálnu anténu a inštalácia sa tak môže predražiť.

Z rozvojom tretej generácie mobilných internetových sietí dosahuje slušnú rýchlosť už aj pripojenie ponúkané mobilnými operátormi. Bohužiaľ 3G sieť zďaleka nie je dostupná všade.

Dajte tiež pozor na FUP alebo fair usage policy. Ak počas mesiaca prekročíte určité množstvo stiahnutých dát, operátor vám zníži rýchlosť pripojenia na prakticky nepoužiteľnú mieru.
připojení na instagram
V súčasnosti je internetové pripojenie spustené cez LTE technológie, ktoré rádovo zvýšia rýchlosť mobilného pripojenia. K internetu sa dnes môžeme dostať prakticky kdekoľvek a jediné čo nás ešte čaká je ďalšie zvyšovanie rýchlosti.

Nebojte sa zmeny! A ak si nie ste istý výberom sprostredkovateľa internetu, vyhľadajte odborníka a on Vám už poradí čo je pre vás najvhodnejšie a aký internet sa oplatí.