Hoci to môže znieť zložito, nemusíte byť odborníkom na poľnohospodárstvo, aby ste pestovali vlastné bylinky, stačí trpezlivosť a vôľu. Skvelá vec je, že nepotrebujete ani plnohodnotnú záhradu na pestovanie vašich bylín. Malý balkón alebo parapet je dokonale prijateľný.

bylinky

Tri hlavné kroky, ako môžete pestovať vlastné bylinky doma:
1. Vyberte si starostlivo bylinky
2. Vyberte správny kvetináč
3. Nezabudnite na vodu a slnečné svetlo

Vyberte si bylinky
Ponorte sa do rôznych bylín, ktoré môžete pestovať, odporúčame sa však držať najzákladnejších a bežne používaných, aby ste si uľahčili život. Mäkké bylinky, ktorými sú bazalka, pažítka a koriander, vyžadujú veľa času z hľadiska starostlivosti a pozornosti, pretože sú mimoriadne jemné. Potom sú byliny, ako tymian, rozmarín a šalvia. Tie je potrebné často napojiť, pretože ich vetvy majú tendenciu veľmi rýchlo vyschýnať.

Najjednoduchší spôsob, ako začať pestovať vlastné bylinky doma, je používať bylinky, ktoré sú už v sadbe – môžete ich nájsť vo vybraných supermarketoch. Ak chcete dať prednosť semenám, je to viac, než vítané, ale bude vás to vyžadovať oveľa viac práce.

zahradničení

Vyberte správny kvetináč
Pokiaľ ide o kvetináče, v ktorých chcete vaše bylinky pestovať, majte na pamäti najdôležitejšiu vec, ktorou je drenáž. Váš kvetináč bude potrebovať prístup k odtoku vody. Terakotové kvetináče sú vašou najlepšou stávkou. Budete musieť dávať pozor na vysychanie vašich byliniek, pretože kvetináče majú tendenciu vytvárať teplo.

Voda a slnečné svetlo sú veľmi dôležité
Poďme sa rozprávať o zalievaní vašich bylín – musíte ich poliať aspoň raz za deň. Počas leta je najlepšie polievať ich vo večerných hodinách, takže voda sa dokáže dostať do koreňov pred vyschnutím. Budú tiež potrebovať čo najviac slnečného svetla, takže nájdite pre ne miesto vo vašom dome, kde je dostatok slnečného svetla po celý deň.
 
Ak budete postupovať podľa týchto jednoduchých pravidiel, vypestujete si zbierku čerstvých bylín, s ktorými budete môcť ľahko variť chutné a aromatické jedlá.