Prvý september je už dávno za nami. To znamená, že znovu tak ako každý rok sa ubytováva na našich školských internátoch nespočetne veľa študentov. Aj vy ste jedným z nich? V tomto článku sa dozviete pár rád ako do internátnej izby pretlačiť aspoň trochu atmosféry domova a útulnosti.
Nezabudnite si zabaliť aj nejaké fotky! Vytvorte z nich fotkovú stenu hneď nad vašou posteľou alebo ich popripínajte na žabky, ktorými sa normálne uchytávajú záclony na garnižu. Ak to máte na svojom priváte alebo internáte povolené, pokojne môžete vytvoriť nástenku so zážitkami s vašimi priateľmi. Nebojte sa vnútro vašich skríň polepiť plagátmi či fotografiami.internátna izba.jpg
Druhým záchrancom sú vankúše. Mäkké, malé, veľké… Môžu byť vašimi spoločníkmi v noci alebo sa do nich môžete zavŕtať keď zavíta na vašu izbu jesenné blues. Sú praktickou ozdobou, ktorá vyvoláva pocit útulnosti v každom z nás.
Veľkú silu majú aj interiérové kvety. Rozvoňajú váš dočasný domov a zdvihnú náladu hneď ako sa na ne pozriete. Ak máte kreatívnu dušu (alebo spolubývajúceho/spolubývajúcu), môžete z nich po odkvitnutí vytvoriť peknú koláž na vchodové dvere alebo stenu.polička s kaktusmi.jpg
Populárnou dekoráciou dnešnej doby sú svetielka. Postup je jednoduchý. Jednoducho kúpte svetelnú reťaz, presne takú istú akou sa zdobí stromček na Vianoce. Je už na vás, či si ich umiestnite na stenu vedľa postele, nad okno alebo hoc aj nad pracovný stôl. K romantickej nálade si tiež môžete pomôcť sviečkami, možno práve s vašou obľúbenou vôňou. Nezabúdajte prosím však na zásady bezpečnosti a pravidlá vášho internátu, ktoré to nie vždy povoľujú. Isté je, že teplé mäkké svetlo dotvára lepšiu atmosféru ako bzučiace ostré svietidlá, ktorými je vybavený snáď každý jeden ubytovací komplex.
Nudné zariadenie? Prerobte si ho! Stačí naň nalepiť napríklad baliaci papier a vaša izba zmení tvár. Z nevkusného nábytku sa zrazu stane unikátny kus, na ktorý sa budete pozerať s radosťou. Tento spôsob je ideálny pre študentov, pretože je rýchly, lacný a nevyžaduje si ani veľkú zručnosť, takže na svoje si prídu aj menej zdatní.