Tu sú tri bezpečnostné tipy, ktoré vám pomôžu ochrániť sa pri používaní novej domácej technológie.

1. Použite samostatné a zabezpečené heslá
Hackeri môžu ľahko získať prístup k predvoleným nastaveniam zariadení a získať prístup k údajom. Používajú vyhľadávače, ako napríklad Shodan, na získanie prístupu k týmto informáciám.
Shodan je ako Google, ale pre zariadenia pripojené na internet. Je to jeden z prvých vyhľadávačov svojho druhu a bohužiaľ umožňuje každému, kto ho používa, nájsť konkrétne routre, počítačové servery a ďalšie pomocou rôznych vyhľadávacích filtrov. V podstate, ak niekto chce dostatočne zistiť informácie o vašej sieti Wi-Fi, existuje tu vysoká šanca.

wifi

Aby ste sa ochránili, odporúčame zmeniť predvolené používateľské mená alebo heslá nainštalované výrobcom. Manuál alebo zákaznícky servis zariadenia vám pomôže zistiť to na vašom konkrétnom zariadení.
Keď nastavíte svoje zariadenia alebo zmeníte predvolené informácie, odporúča sa používať pre každé zariadenie samostatné heslo a vybrať tie, ktoré sú bezpečnejšie.

2. Zabezpečte svoju sieť Wi-Fi

Wi-Fi zostáva jednou z najvýraznejších zraniteľností každej domácej siete. Sieť Wi-Fi a router musia byť tiež chránené proti útokom zvonku. Odporúčame nastaviť samostatnú hostiteľskú sieť pre všetky vaše zariadenia v konfigurácii routra. Potom sa uistite, že vaše inteligentné zariadenia sa pripájajú k internetu prostredníctvom hostiteľského účtu namiesto vášho primárneho prihlásenia. Toto zabraňuje mnohým vstupným bodom, ktoré bežne používajú hackeri na získanie neoprávneného prístupu k systému alebo zariadeniu.

hakcer

Pokyny na vytvorenie účtu hosťa závisia od poskytovateľa služieb a presného hardvéru, ktorý používate, ale väčšina Wi-Fi routrov obsahuje jednoduché možnosti.

3. Nezabudnite: Vaše pripojené miniaplikácie vás môžu kedykoľvek sledovať
Majte na pamäti, že inteligentné domáce produkty môžu nielen podporovať, ale aj monitorovať váš každodenný život.
Tieto zariadenia môžu zhromažďovať citlivé údaje a nie vždy je jasné, kto získa tieto údaje a na čo sa používajú. Pri výbere zariadení a cloudových služieb si uvedomte praktiky výrobcov a predajcov v oblasti ochrany súkromia. Uprednostňujte dodávateľov, ktorí zhromažďujú iba údaje, ktoré sú potrebné na používanie týchto zariadení.