Po skleroterapii https://www.venasum.com/skleroterapia-sklerotizacia-krcovych-zil/ kŕčových žíl, pacient nepociťuje žiadne bolesti dolných končatín. Presne toto sa o tomto type zákroku všade dočítate a to isté vám povie aj každý lekár. Viem o čom hovorím, pretože som si to zažila na vlastnej koži, a to doslova. Po zákroku sa však u mňa bolesti objavili, a to poriadne. Ako teda môžete vidieť, nie je to nemožné. Čo v takom prípade robiť? Určite nečakať ani minútu a utekať za svojim lekárom.Ženské chodidlá na hnedej prikrývke
Ak vás budú nohy bolieť ihneď po zákroku, teoreticky ešte večer, nie je to nič nenormálne, takže nerobte paniku. Pokiaľ by ste sa však necítili fit ani na druhé ráno, zavolajte lekárovi, a to ihneď. Musím vás upozorniť, aj keď vás naozaj nechcem strašiť, že bolesť po tomto type zákroku, neveští nič dobré. Ale ani v tomto prípade ešte nerobte zbytočnú paniku.

Prečo sa objavia bolesti

Žena v zasnežených zimných topánkach stojí na drevenej podlahe640px; ; height: 426px;“>

  • Nohy vás môžu bolieť preto, že zákrok nebol vykonaný správne. Preto si zožeňte naozaj overeného lekára, respektíve cievnu kliniku. Moje bolesti však nepramenili z tohto dôvodu.
  • Po vykonaní sklerotizácie sa síce nemusíte nejako obmedzovať v pohybe, no celodenná túra taktiež nie je dobrý nápad. Minimálne dva dni, by ste nemali vykonávať šport a hlavne sa vyhýbajte aktivitám, pri ktorých si zaťažujete vyslovene dolné končatiny. Ak to totiž preženiete s pohybom ihneď po zákroku, bolesť nie je ničím zvláštnym.
  • Nohy vás môžu začať bolieť aj vtedy, ak podceníte nosenie kompresných pančúch. Aj keď to nie je nič príjemné, musíte vydržať, a to aj počas noci. Platí to najmä prvú noc po zákroku. Pokiaľ pančuchy nosiť nebudete, bolesť taktiež nie je ničím zvláštnym.
  • Niekedy môžu bolesti prameniť z úplne iných dôvodov. Ak máte problémy s chrbticou, je možné, že bolesť vyráža práve z nej. Po zákroku je totiž prirodzené, že sedíte alebo ležíte neprirodzene, pretože máte podvedomý pocit, že nohy nie sú v poriadku. Tým dostávate chrbticu do neprirodzených polôh a bolesť je na svete.