Pripravte vašu klimatizáciu na leto už teraz. Ani sa nenazdáte a zrazu prídu horúčavy a vy budete musieť opäť pustiť vašu klimatizáciu. A vtedy vám napadne, že ste ju ešte nevyčistili. Aby sa vám také niečo nestalo, dajte ju vyčistiť ešte dnes. Rozmýšľate či ju vôbec dať tento rok vyčistiť alebo či si to neurobíte sami? My z Master Klima vám určite doporučujeme čistiť klímu pravidelne minimálne raz do roka. Rovnako ako sa staráte napríklad o auto a prezúvate ho zo zimných pneumatík na letné, alebo pravidelne odmrazujete chladničku, taktiež je potrebné postarať sa aj o vašu klimatizáciu. Klimatizáciu je potrebné po nejakom čase vyčistiť.

vaca klimatizácia

Možno si položíte otázku, či je nutné ju čistiť aj keď ste ju používali celý rok, teda aj počas zimy a nestála len tak nefunkčná. Naša odpoveď je : Áno. Klimatizáciu treba vyčistiť bez rozdielu na to, či ste klimatizáciu používali alebo nie. V klimatizácii sa kondenzuje voda a preto je vo vnútorných častiach vlhko, práve preto sa v klimatizácii ľahko môžu vytvoriť plesne, baktérie a vírusy. Či sa klíma používa celoročne alebo len nejaký čas, dostáva sa do jednotlivých častí prach a iné nečistoty a z času na čas treba jednoducho klimatizáciu vyčistiť, aj kvôli klimatizácii samotnej, aby dobre fungovala aj kvôli vášmu zdraviu, aby ste nedýchali zbytočne baktérie, keď nemusíte.

klimatizácia

Pri dlhšom nepoužívaní a nečistení môže klimatizácia dokonca smrdieť. Klimatizáciu niektorí čistia sami, je to samozrejme možné, no my by sme vám ani takéto domáce čistenie neodporúčali. Najlepšie je sa zveriť odbornému čisteniu klimatizácie v Trnave, ktoré ľahko, rýchlo a efektívne vyčistí vašu klimatizáciu tak, aby v nej neostali žiadne nečistoty, a aby ste ani zbytočne nedýchali chemikálie, ktorými sa rozhodnete klimatizáciu vyčistiť. Ak potrebujete vyčistiť klimatizáciu, Master Klima je tu pre vás kdekoľvek na západnom Slovensku (Bratislava, Trnava…).