Ak ste sa dočkali vysnívaných romantických zásnub od svojho partnera, ktoré musel naplánovať on sám, je rad na vás. Príprava svadby si vyžaduje veľa času a kompromisov. Veľa chlapov nemá záujem o takéto prípravy a všetko nechávajú na nevestu. No pýtajte sa ho aspoň na to v čom si nie ste istá a neviete si vybrať.
Plánovanie svadby treba začať v predstihu, aspoň rok dopredu. V prvom rade je potrebné zistiť počet hostí, ktorých chcete pozvať a taktiež dátum, kedy sa chcete vydávať a na základe toho vybrať a rezervovať sálu.

manželství

Ďalej nasledujú ďalšie veci, ktoré musíte vybrať. Začnite jedlom. Rozhodnite sa koľko chodov chcete a hlavne aké, v tomto by vám mohol pomôcť aj ženích. V obľube sú aj polnočné švédske stoly s rôznymi jedlami, alebo zmrzlinové a ovocné kútiky v lete. Taktiež vaši pánsky hostia ocenia vlastný pivný súdok, kde si môže každý načapovať pivo koľko len chce. Potom nasledujú veci ako výzdoba kostola, sály, či objednávanie a následné balenie koláčov ako výslužku. Nezabúdajte na malý darček pre každého hosťa na pamiatku, v obľube sú malé fľašky alkoholu, ozdobné perníky alebo čokoládky.

Svadbu vždy robíte len pre seba, nepripravujte veci, ktoré tam nechcete mať, len preto aby boli vaši hostia spokojní. Myslíte v prvom rade na seba a buďte trošku sebeckí. Naplánujte si svadbu tak aby bola dokonalá pre vás, nemyslite na iných, ľudia si vždy nájdu niečo čo môžu ohundrať a nebude sa im to páčiť. Nie je možné sa zavďačiť každému.

svatba

Dávajte si len pozor na to aby ste na nič nezabudli a nič nepodcenili. Ak pôjde všetko podľa plánu, tak si na to žiaden z hostí po rokoch nespomenie, no ak sa vyskytne nejaká chyba, ktorú si každý všimne, tak o tom budú hovoriť vždy. Aj keby sa nejaký trapas vyskytol tak to nevadí, aspoň budete mať na čo spomínať a budete mať vtipnú historku na večierky, či pre vaše deti.