Viete si predstaviť svoj život bez elektrických spotrebičov alebo elektronických zariadení, ktoré bežne používate? Ak máte doma vo svojej domácnosti veľa elekro spotrebičov budete mať problém, ak prídete napríklad na chatu, kde vám nejaký elektrický spotrebič chýba. Poviem vám to z reálnej skúsenosti. Práve sme prišli na našu chatu. Avšak tu nie je mikrovlnná rúra. To znamená, že všetko jedlo musím ohrievať priamo na sporáku, ktorý funguje na plynových bombách. Plynové bomby musíme raz za čas vymieňať, aby sme si vedeli uvariť jedlo alebo ho zohriať. Nie je to problémom. Avšak jednoduchším spôsobom je mať mikrovlnnú rúru.

mikrovlnná rúra

Na tú sme z nášho bytu zvyknutí. Takže na chate máme určite iný režim ako doma. Už len ten pocit, že nemáte všetko, na čo ste zvyknutí, môže byť problém. Musíte sa zariadiť inak a všetko pripravovať iným spôsobom. Obed musí byť na čerstvo, pretože ohriatie v mikrovlnnej rúre nie je možný. Na chate však chýba aj taká práčka alebo sušička na prádlo. Čiže musím celú rodinu zakaždým pobaliť, aby sme mali dostatok oblečenia na každý deň. Nemáme možnosť si oblečenie oprať.

chladnička

Avšak oceňujem, že na chate máme televízor, chladničku či mrazničku. Sú to veľmi dôležité elektrické spotrebiče, ktoré zakaždým dostatočne využívame. Na televízore pozerávame rôzne filmy a deti detské rozprávky. V chladničke máme naukladané rôzne druhy potravín, či už na raňajky alebo na večere. Mrazničku využívame na uskladnenie mrazených výrobkov, rôznych klobások na grilovanie, mäsa na opekanie alebo aj mrazenej hotovej pizze. Je to však úplne iný život, kde elektrické spotrebiče dosť chýbajú. Našťastie máme rýchlovarnú kanvicu a aj rúru v spodnej časti sporáku. Takže nejaké tie pochutiny si vieme pripraviť aj priamo na našej chate. Ale, ak by ste išli na chatu, ktorá by nepatrila vám, určite vám tieto elektrické spotrebiče budú chýbať. Neviete, čo bude vo vybavení vašej rezervovanej chate. To zistíte až priamo na nej.