Strava by nemala byť zdravá iba preto, aby sme chudli. Aj v prípade, že nás netrápi váha alebo nás nič nebolí, by sme mali siahnuť minimálne po jednej superpotravine, vďaka ktorej bude váš organizmus o kus zdravší. Takouto potravinou je Matcha. Konrétne matcha čaj.

matcha

Matcha čaj

O matcha čaji ste už pravdepodobne počuli. V posledných rokoch je matcha skutočne mimoriadne obľúbená. A to nielen dom v domácnostiach, ale už aj čoraz viac kaviarni sa zaujíma o novodobý trend v podobe matchy. Vy si môžete už prakticky kdekoľvek aj na Slovensku vychutnať šálku chutného a najmä zdravého matcha čaju. V čom je ale matcha čaj iný ako bežné čaje? V prvom rade treba spomenúť, že ide o zelený čaj. Zelený čaj však v oveľa silnejšej koncetrácii a s množstvom antioxidantov,. Ktoré sú prospešné pre náš organizmus a s tým spojené naše zdravie. Matcha čaj má blahodarné účinky na naše zdravie, imunitný, ale aj cievny systém. Takisto je matcha čaj často konzumovaný pri chudnutí. Sám o sebe matcha čaj nevplýva na chudnutie, ale urýchľuje a najmä zlepšuje tráviaci systém a metabolizmus.

matcha

Matcha čaj je v podstate zelený prášok získaný z lístkov zeleného čaju matchy. Takto zlisované lístky zeleného čaju v podobe prášku, ktorý sa priamo zalieva je oveľa silnejší a zachováva veľké množstvo významných zložiek. Takýto matcha prášok môžete použiť na prípravu čaju, zaliatím vody, ale tiež v prípade použitia mlieka, či už teplého alebo studeného, si môžete pripraviť skutočne chutné matcha latte. Matcha prášok je takisto obľúbený aj do pečenia. Populárne sú torty a zákusky práve použitím matcha prášku. Pri zdravej životospráve u vás určite nechýbajú ani smoothie. A práve do nich si takisto môžete dopriať lyžicu zdravej matchy. Navštívte internetovú stránku totalvital.sk a prezrite si cenu za matcha čaj ešte dnes.