Peniaze, peňeži, peníze… Potrebujeme ich každý deň na prežitie, na to, aby sme sa mohli najesť, odviezť sa dopravnými prostriedkami alebo si niečo kúpiť na seba či do domácnosti. Jednoducho bez peňazí sa nedá existovať, a tak ich potrebujeme pri sebe nosiť stále. Najjednoduchší spôsob je mať ich uložené v peňaženke. Možno namietate, že v súčasnosti už ani tie nie sú potrebné, pretože zaplatiť sa dá kartou či mobilom, a na tie peňaženku netreba. No aj tie karty však potrebujú nejaké miesto, kde budú bezpečne uložené. A navyše, ešte stále existujú prevádzky, v ktorých kartou ani mobilom nezaplatíte, takže hotovosť má ešte vždy svoje opodstatnenie.

pexels-photo-910122

Dámska peňaženka sa stala akousi súčasťou kabeliek, a vyberáme si ju väčšinou s ohľadom na jej štýl a farebnosť, aby spolu ladili. Materiály, z ktorých sú kožené peňaženky pre ženy vyrobené, sú rôzne. Eko –koža, plasty, textil či večne módna pravá koža. Obľúbené sú výrobky z eko-kože, pretože jej udržiavanie nie je náročné a na pohľad sa od pravej kože takmer nelíši. Klasika je však pravá koža, tá nikdy nevyjde z módy, pretože je elegantná, kvalitná a má dlhú životnosť, samozrejme, ak sa o ňu náležito staráme. Obidva tieto materiály pôsobia elegantne, sofistikovane a s ohľadom na rôznorodosť povrchovej úpravy sa dajú prispôsobiť akémukoľvek štýlu. Ten svoj vyjadrite, ak si vyberiete podľa toho, čo preferujete, aká veľkosť či farba sú vaše obľúbené a ktoré z nich pozdvihnú a zvýraznia vašu osobnosť.

briefcase-161032_640

Kvalitná dámska peňaženka z kože je perfektným typom na darček. Stačí vystihnúť osobnosť obdarovaného a podľa toho sa rozhodnúť, akú farbu, veľkosť či celkový dizajn vybrať. Klasika je čierna a tiež hnedá farba v rôznych odtieňoch, no okrem týchto bežných farieb sú na trhu v ponuke aj zelené, červené či pestrofarebné kúsky, ktoré môžu byť samostatným dizajnovým prvkom. Pre ženu, ktorá bude takýmto kúskom obdarovaná, sa určite stane obľúbeným módnym doplnkom, a nebude len praktickou súčasťou kabelky.