Atraktívne farby a príjemné materiály ako zladené dvojice na plese interiérového dizajnu roku 2018:

Modrá
Studené farby oceánu: mentolová, tyrkysová, petrolejová a kráľovská modrá v kombinácii s bielou, matnou zlatou a farbou dreva vnesú do moderných interiérov svieži nádych.
Čierna
Vyblednutá čierna tzv. Black Flame, je ostrá, sofistikovaná, ale aj veľmi dramatická farba. Ponúka interiéru spôsob ako vytvoriť luxus a prepych. Vynikne v spojení s bielou a tyrkysovou.

koupelny

Ružová
Odtiene ružovej, fialovej a levanduľovej sú hlavnými trendmi roku 2018. Tento rok ponúka aj netradičnú kombináciu. Ružová, fialová a hnedá sa za posledné roky tak často neobjavovali pokope, no teraz sa čudujeme prečo.
Zelená
Farba roku 2017 prechádza aj do interiérových trendov roku 2018. Rôzne variácie tejto farby prírody a zdravia ako limetková, olivová, jabĺčková, trávová alebo smaragdová vnesú do priestoru sviežosť a život.

sedačka

Farby kombinujte s týmito materiálmi:

Teplá meď
Skúste do vašej domácnosti zakomponovať medený odtieň a uvidíte ten efekt. Najčastejšie sa vyskytuje na svietnikoch a kuchynských doplnkoch a objavuje sa aj na väčších solitéroch. Hodí sa do moderného aj rustikálneho interiéru. Jej univerzálny charakter z nej robí jedinečný materiál, ktorý je vysoko odolný.

Ekologický korok
Vyrába sa z kôry korkového duba a pre svoje všestranné vlastnosti je obľúbený v stavebníctve, v interiéroch aj exteriéroch. Korok je parapriepustný, pružný a pohlcuje zvuk a vibrácie. Dobre odoláva poveternostným podmienkam a jeho výhodou je aj to, že je antibakteriálny a teda vhodný do domácnosti s alergikmi. Jeho životnosť je až 70 rokov bez straty vlastností, pričom jeho údržba je ľahká. Použiť sa dá na obklad stien a na podlahu, ale aj v podobe menších kusov nábytku či doplnkov.

Pletenina a koža
Obľúbené doplnky, ako sú taburetky, svietidlá, vázy, kvetináče a fotorámiky môžeme „obliecť“ do pletených či háčkovaných „šiat“. Dokážu potom interiér prehriať a zjednotiť. Obľúbené sú kožené či pleteninové vankúše a veľké deky. V kombinácii s kožušinovou prikrývkou na kresle a kožou namiesto koberca bude interiér vyžarovať teplo domova.

projekt

Strohý betón
Betón nájdete všade. Na stenách, na podlahách, na kuchynských doskách, v spálňach či kúpeľniach. Betónovú podlahu a steny obľubujú najmä vyznávači industriálneho štýlu, ale postupne prenikol aj do útulnejšie zariadených domácností. Objavuje sa aj v podobe doplnkov. Jeho surovosť však pôsobí v interiéri chladne. Kombinujte ho teda s mäkkými materiálmi, ako sú pleteniny, kožušiny a drevo.