Povedal by som, že čo sa týka témy internetu, momentálne sa najviac pozornosti dostáva Bitcoinu. Pred nejakými myslím 10 rokmi už síce existoval, avšak taká obrovská pozornosť ako dnes sa mu ešte nedostávala. Opíšem vám tu jeden známy prípad človeka, ktorý sa dnes môže len zo zúfalstva chytať za hlavu nad tým, o akú veľkú sumu dnes mohol byť bohatší. Ono by stačilo, keby pred deviatimi rokmi nepredal svoj hard disk. Ak niekto túži vrátiť čas, zrejme je to i tento človek.
Na tom, že niekto predá hard disk, na tom nie je nič extra. Samotný pevný disk nejakú veľkú finančnú hodnotu nemá, avšak dotyčný mal na ňom uložených 7500 Bitcoinov.

bitcon

To sa však písal rok 2009.
Bol jedným z mála, ktorí sa o Bitcoiny zaujímali, no robil to skôr pre radosť. Ako som už vyššie naznačil, vtedy táto služba existovala, no išlo iba o určitú zaujímavosť, ktorá navyše zaujímala len pár ľudí, nebol to taký mediálny boom. Dotyčný človek bral ťaženie Bitcoinu na 90 % ako zábavu, zrejme si od toho viac nesľuboval. No každá zábava nás po čase prestane baviť. Tak i človek, o ktorom je tento článok, s touto „hrou“ prestal a predal svoj pevný disk, na ktorom mal už uložených spomenutých 7500 Bitcoinov. No už na tú dobu mal disk hodnotu niekoľko 100 000 Euro. Ale disk jednoducho predal, zrejme  o tomto fakte nevedel.

hard disk

No dnes sa píše rok 2018.
O Bitcoine sa dočítate a dopočujete každý deň a z každej strany. Vo veľkom sa nájdu ľudia, ktorí túto službu začali využívať. Vraví sa o prvých úspešných obchodoch. Vraví sa o obrovskom úspechu a bohatstve tejto meny. Stáva sa masovo obľúbenou, vraví sa o bohatej budúcnosti tých, ktorí sa tejto službe zverili. Už nejde len o hru a zaujímavosť. Poukazuje sa na budúcnosť a majetok, ktoré vám táto služba zabezpečí. Spomenul som, že dotyčný predajca disku sa vlastne už v roku 2009 vzdal omylom hodnoty niekoľko 100 000. No to je ešte nič v porovnaní s tým, akú hodnotu má disk dnes. Dnes by to bolo takmer 100 000 000 Euro! No „predajca“ sa nevzdáva, disk začal hľadať a chce ho späť. Aj keď si myslím, že trochu neskoro.