Čoraz známejší čínsky výrobca Teclast sa dostáva do povedomia zákazníkov stále častejšie, a to najmä posledné mesiace. Je to spôsobené tým, že predstavuje samé zaujímavé vecičky, jednou z tých najzaujímavejších a aktuálnych je spoľahlivý notebook so solídnymi parametrami, modernými funkciami a sympatickou cenou.
Zameriame sa tak konkrétne na model  Teclast F15 s 15,6 palcovým displejom.
Celé telo je vyrobené z hliníkovej konštrukcie a notebook má pôsobivú platinovú farbu, čím sa relatívne sympatickým spôsobom odlišuje a šikovným spôsobom je vyriešená aj klávesnica, kedy klávesy siahajú až po okraj, čiže jej rozloženie je efektívne a nevidíme žiaden zbytočný priestor navyše. Touchpad je pritom celkom veľký, čo je však v tomto prípade skôr výhodou k praktickejšiemu ovládaniu. 15,6 palcový displej disponuje moderným rozlíšením Full HD a nad ním vidíme webkameru 1 MPX.

marketing

Zaujímať by nás však mal samozrejme aj výkon, respektíve vnútorné parametre notebooku. Tieto zanechajú takisto sympatický dojem, veď základ tohto zariadenia tvorí spoľahlivý výkonný štvor-jadrový proces Intel Celeron N4100 s maximálnym taktom 2,4 Ghz a určite vás poteší i veľkosť operačnej pamäte RAM- 8GB. Pozrime sa však aj na riešenie úložného priestoru, kedy ide konkrétne o SSD disk s kapacitou 256 GB, pričom tento priestor je možné rozšíriť microSD kartami s maximálnou kapacitou 128 GB.

tým

Zamerajme sa i na ďalšiu podstatnú časť, akou sú funkcie a vybavenie. Samozrejmosťou je pripojenie Wi-fi ako aj Bluetooth 4.0, nechýba vstup audiojack ani 2 porty USB 3.0 a jeden vstup USB-C. Nechýbajú ani dva stereo reproduktory a batéria 6000 mAh je takisto spoľahlivou voľbou. Trápiť sa nemusíte ani s inštaláciou operačného systému, nakoľko v notebooku je predinštalovaný najnovší OS Windows 10 Home, ktorého vinštalovaná verzia je v angličtine, pričom ostatné jazyky môžete stiahnuť pomocou Wi-Fi.
Notebook Teclast F15 je možné kúpiť za cenu nižšiu než 400 eur. Obrázky sú iba ilustračné.