V dnešnej dobe sú naše domácnosti plné elektroniky. Takmer každý spotrebič či technické výdobytky si vyžadujú elektrické pripojenie. Niekedy si ani neuvedomujeme koľko elektra doma používame. S príchodom bábätka očakávame nákup produktov ako plienky, mlieko či oblečenie. Rozmýšľali ste už však aj nad elektro pomôckami, ktoré ušetria mamičke čas, či dokonca môžu zachrániť život bábätka? 

Spánok dieťaťa

Monitor dychu.

Ak ste ešte nepočuli o monitore dychu a očakávate do rodiny novorodenca, určite by ste mali siahnuť po tejto užitočnej pomôcke. Tento prístroj monitoruje dych bábätka počas spánku. Práve syndróm úmrtia dojčiat patrí k častým úmrtiam takýchto malých detičiek. Dôvod týchto úmrtí nie je známy. Jedným z dôvodov môže byť tvrdý spánok, kedy dieťatko jednoducho prestane dýchať. Monitor vás pri zástave dychu upozorní hlasným zvukom. Stačí tak málo a môžete predísť takýmto tragédiám. Monitor predstavuje podložku, ktorú umiestnite pod matrac a malú skrinku, na ktorej vidíte stav dychu. Pri dýchaní bliká zelené svetielko, vďaka ktorému budete celú noc spokojne spať.

Novorodenec

V prípade nezaznamenania dychu začne blikať červené svetlo, ktoré vás upozorní aj hlasným zvukom. Vzhľadom na to, že u malých bábätiek nie je dych pravidelný, môže trvať aj niekoľko sekúnd, pokiaľ prístroj zareaguje. Pre čo najlepšie fungovanie by ste mali používať matrac do výšky 10 cm. Dych je zaznamenávaný aj cez perinku či zavinovačku. Cenovo sa tento užitočný pomocník pohybuje v priemere okolo 100 Eur. Nemocnice aj poisťovne si však uvedomujú, že tento výrobok dokáže zachrániť život dieťaťa. Preto poskytujú mamičkám za nízky poplatok vypožičanie kvalitného monitoru dychu na obdobie prvých 6 mesiacov domov.

Dieťa je to najcennejšie čo v našom živote máme. Preto by sme mali robiť všetko pre to, aby bolo v bezpečí a zdravé. Niekedy stačí naozaj málo.