V živote nejedného človeka nastal špeciálny moment, v ktorom sa stal vlastníkom motorky. Samozrejme, na motorku sa nebude len prizerať, ale má sto chutí ju poriadne „vyvetrať“ po našich cestách. Viem, že hlavne prvé pocity sú euforické a určite v nás vrie netrpezlivosť, no ale tým pádom aj množstvo potenciálnych chýb. A možno ste naopak v situácii, kedy prvotnú eufóriu máte dávno za sebou a dnes sa stáva vlastníkom motorky vaša ratolesť. Určite tak v oboch prípadoch máte v hlave plno úvah a rád o bezpečnej a komfortnej jazde, no ako a s ktorými bodmi vôbec začať?
světlo motorky
· V prvom rade si musíme priznať, že motorkár je na ceste ľahkou korisťou a nie, nemá prednosť.
Určite tak musí byť veľmi opatrný a dbať tak na svoje bezpečie na cestách. Poďme však pekne po rade a pripomeňme si pár základných rád, akým by mal zodpovedný motorkár venovať pozornosť.
Kontrola pneumatíks manometromby mala prebiehať aspoň raz do mesiaca a vizuálnou kontrolou by pneumatiky mali prejsť pravidelne pred každou jazdou.
Predné a zadné svetlá, osvetlenie EVČ a blinkre– Sú v poriadku? O tom by sme sa takisto mali presvedčiť min. raz za mesiac, ale pozornosť by sme im mali venovať aj počas jazdy, respektíve či neblikajú príliš rýchlo alebo neblbnú, čo si môžeme všimnúť i na odraze áut pred nami.
svítící motorka

Brzdy sú jedným z najdôležitejších bodov, akým by sme mali venovať častejšiu pozornosť, nepodceňujme dlhú jazdu bez toho, aby sme ich neskontrolovali. Kľudne aj vždy po prvých metroch od začatia jazdy.
Vhodná výbava a oblečeniesú takisto podstatným bodom, ktorý sa výrazne pričiní o to, či bude naša jazda bezpečná a zároveň komfortná. Samozrejmosťou a vlastne povinnosťou je spoľahlivá prilba, pričom prispôsobivé a veľmi kvalitné vlastnosti poskytujú napr.SCORPION prilby. Pozornosť by sme však mali venovať aj celkovému overalu, a to na základe jazdy, ktorú preferujeme a zrejme i nášho životného štýlu.