Schválne , skúste si aj vy koľko obyvateľov má jeden z najmenších  štátov na celom svete . No napoviem Vám , spočítali by ste ich na prstoch dvoch rúk.
mapa ostrova

Nauru je samostatná republika a ostrovný štát na našej planéte. Z rozlohou iba 21 km štvorcových . Nauru nemá ani oficiálne kapitál , armádu , ani vlastnú dopravu. Na ostrva sa nachádza 25 km ciest . Ďalším veľkým problémom je poloha tohto ostrovného štátu pretože ten leží v oblasti kde sa často vyskytujú cunami a nie je divu že ľudia tento ostrov na rekreáciu nevyhľadávajú. Ďalším strašiakom pre obyvateľov tejto krajný je miera obezity ktorá  dosahuje viac než 75 percent , čo je skutočne alarmujúce číslo.

Siborg je malé 5 km štvorcové Talianske mesto ležiace v provincii Sigeria asi 7 km západne od mesta Sameremo. Podľa sčítania obyvateľov žilo v tom to samostatnom štáte v roku 2008 presne 316 obyvateľov. V tejto krajne ktorá leží na Francúzkach hraniciach aj preto miestny vládca Marcelo prvý založil aj štátnu armádu , ktorá je  založená z dvoch pohraničných strážnikov.

Molossia je miestne neuznávaný mikro národ , ležiaci v katastri mesta Deitun V Spojených Štátoch . Tento mikro národ má rozlohu 5300 metrov štvorcových  a podlá miestnej oficiálnej správy má aj 28 obyvateľov.

 modrá vlajka

Kniežactvo Sílend  – nenechajte a zmiasť pretože v tom to prípade sa jedná o starú námornú plošinu z druhej svetovej vojny . Kniežactvo leží približne 7 km od pobrežia Británie. Jeho rozloha je iba 500 metrov štorcových , a trvalo by tu malo žiť približne 30 ľudí. V tom to kniežactve vládne akýsi knieža Legent , ktokoľvek navštívi jeho krajnú si môže kúpiť čestný titul , takže aj vy sa za malý poplatok stať barónom zo Silendu. No vy ani dokonca nemusíte navštíviť túto krajnú pretože vy si takéto tituly môžete kúpiť za pár libier cez ich oficiálne www stránky .