Informovať vás, že sledovanie seriálov a filmov chytá podobu streamovací aplikácií s bohatým video-obsahom by už nebolo žiadnou novinkou. Čo je však aktuálne, tak sú to najmä úvahy, ktorú službu v tomto odvetví uprednostniť z pohľadu cena/obsah/lokalizácia.
Najznámejším predstaviteľom streamovacích služieb je zrejme Netflix, no vzniká mu silná konkurencia a aj slovenský zákazník tak má možnosť vybrať si to najvhodnejšie podľa svojich predstáv. Nevraviac o tom, že i tento rok pribudnú do konkurencie ďalší poskytovatelia. V Európe je však výber zatiaľ o niečo užší, no o to prehľadnejší a v tomto článku sa tak pozrieme na dve súčasne najznámejšie streamovacie aplikácie a skúsime ich vzájomne porovnať, respektíve poskytnúť stručné info.

netflix

Netflix
Je priebojníkom opisovaných služieb a lákavá je predovšetkým jeho veľmi bohatá knižnica, čiže skutočne pestrý obsah v podobe populárnych a trendových filmov i seriálov, no ponúka takisto klasiky, skrátka filmotéka a ponuka seriálov je skutočne obsiahla. Za zmienku určite stojí veľmi sympatické a prehľadné menu. Ak ste českým alebo slovenským užívateľom, pri pozeraní sú k dipozícii takisto titulky. Mesačný poplatok sa delí na 3 balíky, a to na Basic, Standard a Premium:  7,99/9,99/11,99 eur mesačne.
Rozdiel je tiež v rozlíšení, pričom balík Standard neposkytuje streamovanie HD a naopak vďaka Premium môžete sledovať videá v kvalite Ultra HD.

hra o trůny

HBO Go
Je ukážkou tvrdenia, že zdanie môže klamať. HBO Go sa snaží sa pôsobiť ako nadradenejšia apka  Netflixu, ale vidíme tu rôzne háčiky. Niektoré filmy sú „dostupné“ iba naoko sa vlastní ich televízia nie stream služba, ďalej niektoré filmy sú iba dočasnou ponukou, ochvíľu miznú a neposkytujú ani rozlíšenie HD. Ukážkové nie je ani menu a optimalizácia pre spustenie na herných konzolách je otvorene príšerná.
Knižnica je „vďaka“spomenutým háčikom o niečo chudobnejšia, ale za to poskytuje tituly ako napr. Game of Thrones v českom jazyku!  Okrem tituliek je k dispozícii takisto český dabing a mesačný poplatok je 4,99 eur.