Bahrajn má mnoho päťhviezdičkových hotelov patriacich do globálnych reťazcov, ako sú The Ritz-Carlton Hotel & Spa, Intercontinental, Sheraton, Radisson SAS, Crowne Plaza, Gulf Hotel Banyan Tree Al Areen.  Ponúka  tiež obrovský výber štvorhviezdičkových hotelov. Odporúča sa pobyt v hoteloch kategórií, ktoré nie sú nižšie ako 4.  Menovou jednotkou krajiny je bahrajnský dinár (BHD), v 1 dinar 1000 filtroch.

bahrajn

  • Klima Bahrajn

Zimy sú mierne a suché, letá sú veľmi horúce a vlhké. Ideálny čas na návštevu krajiny je od októbra do apríla. Priemerné teploty v lete (jún – august) – + 37 … + 45 ° С. Priemerné teploty v zime (december-január) – +8 … + 20 ° С.

  • Turistická bezpečnosť

Je zakázané fotografovať paláce, vládne budovy, vojenské zariadenia, ako aj ropné a plynárenské podniky. Ak chcete fotografovať miestnych obyvateľov, vždy požiadajte o ich povolenie, najmä ženy, ktoré vás však môžu odmietnuť.

  • Budúcnosť Bahrajnu

Dnes je Bahrajn hlavným centrom offshore finančných inštitúcií. Vytvára takzvaný finančný prístav, od ktorého sa očakáva, že priláka hlavné finančné inštitúcie na celom svete. Ďalším globálnym projektom je výstavba strediska, ktoré sa nachádza na 20 metrov štvorcových. km. Durrat Al Bahrajn a ostrov Amwaj majú svoje vlastné zábavné parky, hotely, prístavy, v skratke, všetky potrebné turistické infraštruktúry.

průmysl

  • Štýl a móda

V Bahrajne je voľný štýl oblečenia bežný, ale je to moslimská krajina a oblečenie by malo byť skromné, najmä mimo mesta. V plážovom oblečení môžete navštíviť akékoľvek plážové kluby, plážové hotely, bazény. Ľahké letné oblečenie je vhodné pre väčšinu roka. V zimných mesiacoch, najmä vo večerných hodinách, môžu byť potrebné svetre a bundy. Klobúky, ochrana pokožky pred slnkom a vysokokvalitné slnečné okuliare sa odporúčajú na priame slnečné svetlo.

  • Jedlo a reštaurácie

Krajina je známa svojou gastronomickou jemnosťou. K dispozícii je široký výber reštaurácií s kuchármi z celého sveta – arabčina, iránčina, libanončina, európska, mexická, thajská, indická a ruská. Spolu s rôznymi medzinárodnými kuchyňami ponúka Bahrajn vynikajúcu arabskú kuchyňu doplnenú širokou ponukou miestnych jedál z morských plodov. Do 24 hodín po západe slnka v predvečer každej náboženského sviatku je predaj alkoholických nápojov zakázaný.