Keď počujete slovo motorkár, mnohí z vás si ihneď predstavia človeka v kombinéze, prípadne v čiernych kožených nohaviciach a bunde s rôznymi nápismi a výšivkami, označujúcimi príslušnosť k píslušnému klubu. Človeka, ktorý zásadne jazdí rýchlo a nerešpektuje dopravné predpisy.
Je to povrchné hodnotenie, ktoré si vyznávači jednej stopy určite nezaslúžia. Samozrejme, nájdu sa výnimky, ale kto z vás aspoň raz v živote nešiel rýchlo, prípadne neporušil dopravný predpis.
Ale teraz o inom. Medzi priaznivcami „jednej stopy“ patrí veľa podnikateľov, umelcov, ľudí s vysokoškolským vzdelaním a mnohých ďalších ľudí, pre ktorých je to životným štýlom.

motorka.jpg

Je to forma relaxu po namáhavom dni sadnúť na „mašinu“ a vyraziť, nechať sa ovievať vetrom, cítiť vôňu asfaltu, vnímať mihajúcu sa krajinu okolo seba. Sústredený na jazdu pri tom na nič nemyslieť, len na stroj pod sebou a ubiehajúce kilometre,
Po takej jazde príde domov človek príjemne unavený a uvoľnený, s „vyvetranou“ hlavou. Reč nie je o tých pár hazardéroch, o ktorých sa aj tak dočítame väčšinou v čiernej kronike. Pezinská Baba, či Alpinka pri Košiciach nie sú pretekárske okruhy, kde sú bezpečné výbehové zóny, kde nehrozí náraz o zvodidlá, a hlavne stret s vozidlom v protismere.

Veľkou reklamou na motorky a akcie s nimi spojené sú každoročné zrazy motozrazy. Sú to akcie, ktoré sa tešia záujmu samotných majiteľov rýchlych kolies, ale sú aj v obrovskej obľube u verejnosti.
Veď možnosť zblízka vidieť obrovské množstvo týchto nádherných strojov, možnosť odfotiť sa, vysadnúť, prípadne urobiť nejaké to selfie je to, čo ľudí láka. Netreba zabudnúť aj na sprievodné akcie s tým spojené, ktoré sú veľmi atraktívne pre účastníkov

motocykl.jpg

  • Šprint na 400 metrov
  • Rôzne kúsky kaskadérov
  • Súťaže v rôznych netradičných disciplínach
  • Pálenie gúm
  • Vystúpenia rôznych hudobných skupín
  • Atraktívny polnočný program

Tieto zrazy prispievajú tiež k tomu, aby priblížili motorky a ich majiteľov širšej verejnosti, aby ich verejnosť nemala  zaškatuľkovaných a nevnímala len pod tým jedným uhlom pohľadu.