To, že sme absolútne odlišní od žien nie je prekvapenie. Mnohý muži sa snažia rozlúštiť dámsky život, zatiaľ čo ženy nechápu ten mužský. Aj napriek tomu však sme schopní spolu žiť a vychádzať. Zahoďte teda rivalitu a hádky, prečítajte si, prečo sme obaja takí unikátni a iní vo svojom správaní.

modelové

Čím rozmýšľate?
Provokatívna otázka, no nie na náš účet. Neveríte? Ženy sú tie, čo majú problém udržať čisto profesionálny vzťah. My páni, sme známi skôr svojou rozvahou a rozumom. Nepletieme city tam, kde nepatria a hlavne si vybavíme s druhými to, čo potrebujeme. Bez zbytočných zápletiek, emócií a drámy. Máme to teda jednoduchšie. V niečom však aj zaostávame a to je v rozpoznávaní emócii. Ak ste sa teraz chytili za srdce, nie ste sami. Nie je to len tým, že ženy sú komplikované. Na rozdiel od nás, sú schopné vycítiť všetky nuansy, ktoré prebehnú druhým cez nos. Naopak, my sa sústredíme na realitu a praktické veci. Preto si neraz opačné pohlavie našu nevedomosť vysvetľuje ako nezáujem.

Iné záujmy a iné nadania
To, že nás nezaujíma to isté je prirodzené. U mužov a žien by sme to mohli rozdeliť do dvoch kategórií. Muži sa radšej venujú logike a matematike. Preto sa tak urputne snažia objavovať nové veci, zlepšovať život a vynaliezať skratky. Ženy sú naopak viac orientované na rodinu a jej udržiavanie, z čoho vyplýva, že sociálne situácie sú im bližšie. Preto majú zväčša viac priateľov, viac známych a záujmy, pri ktorých sa stretávajú s druhými. Umenie im nie je cudzie, hlavne kvôli ich emocionálnemu cíteniu.

focení

Naše mozgy sú naozaj iné
Teda nie tak celkom mozgy ako nervové dráhy. Tie sú zapojené ináč, čo ovplyvňuje celkové funkcie a premýšľanie. Principiálne, náš mozog nie je tak prepojený ako u žien. Tie si vedia dať do kopy mnohé veci bez zjavného významu. Naopak, my kvôli nášmu logickému uvažovaniu, rozmýšľame iba jednou časťou mozgu. Nie je to nevýhoda, práve naopak. Sme schopní intenzívnejšie riešiť problémy a hľadať riešenia, keďže nie sme zahltení zbytočnými úvahami a predstavami, ktoré by nás brzdili, či zbytočne zavádzali.