Premyslite si, kto bude vašim partnerom v podnikaní
Len preto, že niekto je vaším najlepším priateľom, dlhoročným spolupracovníkom, sotva kvalifikuje túto osobu ako dokonalého kandidáta na udržanie podnikania. Je omnoho ľahšie nadchnúť sa na vyhliadky na založenie spoločnosti, ako byť schopný zvládnuť každodennú realitu efektívneho fungovania.
Najlepším partnerom je typicky niekto, ktorého zručnosti a prístup sú polárnym opakom vášho. Prvý z nich zaručuje, že ste schopní pokryť oveľa viac miesta bez ďalších zamestnancov. Druhý spôsob môže viesť ku konfliktu, ale bude vás nútiť obhajovať svoje obchodné inštinkty a odstraňovať menšie nedostatky  predtým, ako budete plytvať zdrojmi.

hlad

Nenechajte sa odradiť
Rozbeh spoločnosti nie je cieľom – je to dlhá, kľukatá cesta. Vychutnajte si tento proces! Budete mať výstupy na vrchol a budete mať pády – možno v rovnakom týždni alebo dokonca dni. Získate úžasných klientov a stratíte ostatných z dôvodov spravodlivých aj nespravodlivých. To je všetko súčasťou podnikania.
Namiesto odradenia sa zamerajte na to, aby ste sa stali odolnejšími a naučili sa, ako zvládať stres produktívne.

Nezabudnite na hlavný dôvod, prečo ste chceli podnikať
Či už je to nadšenie alebo viac kontroly nad svojím časom venovať sa rodine, na prvom mieste je niečo, čo je vždy na vrchole mysle. Je ľahké sa zbaviť a zabudnúť na to, čo ste chceli od svojho vlastného podnikania. Napríklad ste boli poháňaní faktormi kvality života, najmä voľným časom na vášeň ako je cestovanie.

počítač

Neprestávajte sa vyvíjať
Vaša stratégia, váš marketingový plán, váš cieľový trh – nič nie je v kameni. Svet sa mení každý deň čoraz rýchlejšie. Váš priemysel pravdepodobne zažije posun, či už mierny alebo monumentálny. Ako malý podnik ste v nevýhode, pretože vaše zdroje sú oveľa obmedzenejšie. Ale máte neoceniteľnú výhodu v schopnosti zmeniť kurz a prispôsobiť sa oveľa rýchlejšie ako väčšia organizácia.
Najlepší spôsob, ako zostať relevantnými, je udržať oči otvorené pre meniace sa prílivy a vašu myseľ nechať otvorenú novým myšlienkam.