Nedávno som sa zveril svojmu kamarátov, že mám problém v mojom sexuálnom živote. Najprv sa na mňa zhrozene pozrel a začal hovoriť o Viagre a iných tabletkách na erekciu. Vtedy so ho stopol a povedal mu, že ja nemám problém s tým, že neviem dosiahnuť erekciu, ale s tým, že vyvrcholenie prichádza príliš skoro. Vete, čo mi na to povedal? Že je to super. Verte mi, niečo také super určite nie je. Predčasné vyvrcholenie neznamená to, že dôjde k sexu a vy si strašne rýchlo užijete. Jeho odvrátená stránka nesúvisí len s tým, že s vami nebude chcieť spávať žiadna žena na svete. Predčasná ejakulácia je skutočne nepríjemná. Nie je to orgazmus v pravom slova zmysle. Proste to príde, vy neviete kedy, neviete to ovládať a namiesto pocitov rozkoše, zažívate niečo veľmi nepríjemné, čo však asi neviem úplne dokonale opísať slovami.Muž objíma ženu a stoja v lese medzi stromami.jpg
Mnohí muži, no aj ženy si myslia, že oddialenie ejakulácie je len v hlave. Že keď muž chce, tak to proste dokáže. Naozaj to tak nie je. Ja som skúšal všetko. Skúšal som dokonca aj rôzne meditačné techniky, no nič nepomohlo, nič nedokázalo ovládať a kontrolovať to, kedy dôjde k môjmu vyvrcholeniu.
Riešenia, ku ktorým v takomto prípade musíte pristúpiť, musia byť radikálne a zásadné. Ja som siahol po tabletkách a masážach pohlavného údu. Niekoľko z nich som absolvoval v masérskych salónoch, potom som sa naučil čo a ako a začal som s masírovaním doma. ak totiž chcete, aby sa dostavil želaný efekt, masírovanie musí prebiehať každý – každučký deň. Vrátim sa ešte na chvíľku k tabletkám. Zamračený muž ukazuje prstom pred seba.jpgTie fungujú rovnako ako tabletky na podporu erekcie, teda len v danom momente, teda po ich užití. Tie vám nepomôžu s dlhodobým zlepšením, ale v danom momente sú naozaj nápomocné. Čo dodať? Proste buďte trpezliví. Pod slovíčkom „trpezlivý“, má na mysli, naozaj trpezlivý, pretože zlepšenie rekcie v tomto smere je naozaj náročná a dlhá cesta.