Pneumatiky naozaj nemusíte meniť každý pol rok, no na druhej strane, výmena každý tretí piaty rok, taktiež nie je ideálna. Medzi nami sa nájdu aj tí menej skúsení, ktorí nevedia, kedy ich pneumatiky už neposkytujú to, čo by mali. Toto sú najčastejšie prejavy, ktorými sa vám bude vaše auto snažiť dať najavo, že pneumatiky už treba bezpodmienečne vymeniť.
Žena v kockovaných šatách stojí pri kope čiernych pneumatík
Dobrý TIP na začiatok
AK chcete mať so svojimi pneumatikami čo najmenší problém, kupujte tie kvalitnejšie. Aj takéto kúsky nájdete za dobré ceny. Ak neviete, kde takéto pneumatiky zohnať, prezrite si napríklad širokú ponuku pneumatík Dubnica.

Hop sem, hop tam
Idete po rovnej vozovke, žiadna diera, žiadny hrboľ, aj keď to na našich cestách asi až tak úplne nehrozí, keď tu zrazu vaše auto začne, doslova, podskakovať. Akékoľvek natriasanie auta na rovnej ceste, bude s najväčšou pravdepodobnosťou, spôsobené práve ojazdenými pneumatikami.

Volant nie je určený na masáž
Premenil sa váš volant na masážny prístroj? Tým máme na mysli to, že vibruje ako blázon. Aj v tomto prípade môže ísť o to, že pneumatiky dosluhujú. V takomto prípade si však dajte pozor, pretože vibrujúci volant môže hovoriť aj o iných, a to závažnejších, problémoch s automobilom. Pre istotu si však určite nechajte skontrolovať aj pneumatiky a kolesá.

Doľava a doprava
Opotrebované pneumatiky môžu spôsobovať aj to, že vám bude pri jazde, auto ťahať do strán. Aj v tomto prípade môže ísť o iný problém. Veľmi často tkvie v zle vyvážených pneumatikách či geometrii. Preto si nechajte taktiež skontrolovať viacero vecí.Biele auto zaparkované na lesnej ceste medzi stromami

Hučí ako traktor?
Ak vaše auto vydáva nepochopiteľné zvuky, môžu za tým taktiež stáť práve pneumatiky. Nejde popísať konkrétne zvukové prejavy. Niekedy to môže byť zvláštne klopanie, inokedy piskľavý zvuk spod kapoty auta. Nie je však nič zvláštne na tom, ak sa vám bude zdať, že zvuky vychádzajú z úplne inej časti auta.