Čo sú to vlastne ready made spoločnosti? Ak podnikáte alebo plánujete rozbehnúť nový biznis, pravdepodobne ste o tejto zaujímavej možnosti už počuli. Sú to spolocnosti na predaj, ktoré vznikli z dôvodu, aby sa následne už pripravené predali klientovi. A klient by týmto spôsobom ušetril čas a byrokratickú záťaž pri zakladaní novej firmy od základov.

Toto je všeobecná charakteristika ready made spoločností ako aj to, že by tieto pri svojom predaji mali byť na 100% čisté, teda bez záväzkov či iných nevybavených pohľadávok z minulosti. Teda malo by byť pri nich oveľa nižšie a vlastne minimálne riziko na rozdiel od prípadu, kedy sa rozhodnete kúpiť na vlastnú päsť firmu s históriou. Ďalšou oceniteľnou výhodu je pri kúpe ready made s.r.o. tiež fakt, že pri nej bolo splatené základné imanie (minimálna výška 5000 eur) a mnohé sú už takisto registrovaným platcom DPH.

Podnikateľ pri okne

Tak by sa mohlo zdať, že toto riešenie je ideálnou voľbou pre každého. Primárne však pre tých, ktorí sa chcú pustiť čo najskôr do reálneho podnikania a netráviť čas vybavovaním po úradoch. Ready made spoločnosť je už zapísaná v OR SR, v živnostenskom registri a pripravená na okamžitý štart podnikania po prevode jej obchodného podielu na klienta. Vykonané skutočnosti by sa následne mali oznámiť všetkým zodpovedajúcim inštitúciám.

  • Samozrejme pri kúpe takejto s.r.o. sa dajú zmeniť, resp. prispôsobiť jej údaje k potrebám nového majiteľa, to jest spoločníka. Môže sa tak zmeniť jej obchodné meno a napríklad aj registračné sídlo.

Plány, mobil

Výhodou tohto riešenia je najmä rýchlosť a krátky čas, za aký sa môže stať záujemca vlastníkom spoločnosti a s touto rozbehnúť svoje obchody. Takisto ide o vhodné riešenie pre každého, kto sa chce vyhnúť problematike byrokratickej náročnosti pri zakladaní novej firmy, či sa vyhnúť vysokým rizikám pri kúpe založenej firmy s dlhodobou históriou.