Bachova terapia patrí k alternatívnym spôsobom liečby mnohých psychických aj fyzických chorôb. Jej základom sú Bachove kvapky, ktoré sú získavané z rastlín. ak ste k alternatívnej medicíne skeptickí, mali by ste vedieť, že za vyskúšanie nič nedáte. Ak by vám terapia nepomohla, nemá vám zároveň ani ako uškodiť. Socha Budhu obklopená zeleným lístím

Pomôže pri mnohých problémoch

Bachova terapia sa využíva pri celej rade zdravotných problémov, lepšie povedané, môže pomôcť pri liečbe akejkoľvek choroby. Podstata tejto terapie tkvie totiž v tom, že každý fyzická choroba má svoj pôvod v psychike. Aj keď sa vám tento prístup možno zdá naozaj až príliš alternatívny, verte, že nie je. Psychika je s našou fyzickou schránkou prepojená, a to neoddeliteľne. To vám potvrdí aj každý „normálny“ lekár. Bachove kvapky dokážu telo harmonizovať zvnútra, a tak bojovať proti mnohým zdravotným problémom.

Ako vybrať Bachove kvapky

Existuje viacero druhov Bachových kvapiek. Všetky sú však čisto prírodnými esenciami z liečivých rastlín. Podľa povahy vašich problémom je potrebné vyberať aj vhodnú esenciu. Ak by ste sa však, takpovediac, netrafili, nič strašné sa nedeje. Keď kvapky nepomôžu, tak nemajú ako uškodiť.Kvapky na fialovom liste

Pre lepšiu predstavu, napríklad esencia z repíka lekárskeho pomôže ľuďom, ktorý v sebe ukrývajú strachy, bloky a traumy. Čakanka obecná pomôže v prípadoch osôb, ktoré sa v živote ťažko rozhodujú a vres obyčajný zlepšuje komunikáciu a medziľudské vzťahy.

Pre koho je terapia určená

Odpoveď je veľmi jasná a jednoduché. Pre každého. Kvapky sú vhodné pre mužov aj ženy, pre starších i deti, dokonca môžu pomôcť aj zvieratám, ktoré trpia agresivitou či panickým strachom, alebo inými psychickými problémami. Ak chcete tú správnu esenciu trafiť čo najpresnejšie, môže vám pomôcť rada psychológa. Kvapky sa užívajú vnútorne, a to spolu s jedlom alebo pridané do vody. Je lepšie, ak začnete s najmenšími dávkami, ktoré môžete postupne zvyšovať.