Twitter nadviazal na ďalšie podrobnosti týkajúce sa svojho plánu na odstránenie neaktívnych účtov v nasledujúcich mesiacoch. Po prvé, spoločnosť tvrdí, že proces „zatiaľ má dopad na účty v EÚ.“ Keď sa správy 26. Novembra prerušili, nebolo jasné, čo je dôležité. Oveľa dôležitejšie je však to, že Twitter uznal, že nemôže odstraňovať účty, kým nenájde spôsob, ako zachovať účty mŕtvych ľudí.Sociálna sieť Twitter.jpg
„Počuli sme vás o vplyve, ktorý by to malo na zosnulé účty. Z našej strany to bolo slečna,“ dodala spoločnosť až dnes. „Nebudeme odstraňovať žiadne neaktívne účty, kým nevytvoríme nový spôsob, ako si ľudia budú pamätať účty.“ E-maily odoslané Twitterom v utorok varovali, že akýkoľvek účet, ktorý je neaktívny dlhšie ako šesť mesiacov, by mohol byť odstránený, ak sa zákazníci nepodarí prihlásiť do 11.decembra. Teraz sa pravdepodobne tento termín posunie.
Facebook ponúka spôsob, ako môžu byť používateľské účty uložené po smrti majiteľa účtu. Twitter zatiaľ nemá takúto funkciu k dispozícii, ale včera hovorca firmy Tech Insider povedal, že „tím premýšľaw o spôsoboch, ako to urobiť.“ Teraz sa firma zaviazala, že nezačne odstraňovať účty kým nebude tento systém zavedený.
Po úvodnom oznámení veľa ľudí okamžite zvýšilo možnosť straty prístupu k starým účtom priateľov, partnerov, rodinných príslušníkov, celebrít a ďalších vplyvných používateľov služby Twitter, ktorí zomreli. Už sa nemusíte báť, že sa dostanú do skupiny neaktívnych účtov kvôli odstráneniu.
Aj keď Twitter hovorí, že odstránenie účtu sa zameria na to, aby sa EÚ začala – vzhľadom na nariadenia o všeobecnom nariadení o ochrane údajov – nakoniec mohla rozšíriť na ďalšie krajiny. „Môžeme v budúcnosti rozšíriť presadzovanie našej politiky nečinnosti tak, aby bola v súlade s ostatnými predpismi na celom svete a zabezpečila integritu služby,“ uviedol Twitter, „Budeme komunikovať so všetkými z vás, ak tak urobíme. Ospravedlňujeme sa za zmätok a obavy, ktoré sme spôsobili, a budeme vás informovať.“Nadpis Twitter.jpg
Keď sa TW napokon dostane k presadzovaniu politiky nečinnosti, pravdepodobne dôjde k odstráneniu viacerých používateľských mien v dôsledku odstránenia nečinných účtov. To je pozitíva tejto zmeny, aj keď veľa ľudí môže očakávať pokles počtu sledovateľov, keď účty pominú.