Posuvne sklenene dvere http://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/sklenene-posuvne-dvere-3/ majú nespočetné množstvo výhod. Nájdu sa však i nejaké nevýhody? K tomu sa dostaneme neskôr. Zameriame sa na jeden konkrétny typ posuvných sklenených dverí, a to na tie, ktoré siahajú od stropu až po zem.
Spálňa s posuvnými sklenenými dverami na celú stenu
· Celosklenené posuvné dvere – tak pod takýmto názvom tieto produkty môžete nájsť. Hlavný rozdiel spočíva v tom, že nie sú osadené v stavebnom otvore, ktorý sa nachádza v stene, ale prekrývajú celú stenu, respektíve podstatnú časť priečky. Ide najmä o ich výšku. Tieto dvere sa upevňujú tesne pod stropom a siahajú, logicky, až na zem. Šírka je samozrejme ľubovoľná.

· Hlavnou výhodou je dokonalé presvetlenie interiéru. Posuvné dvere taktiež vo všeobecnosti šetria pomerne veľa miesta, pretože ich nemusíte otvárať a zatvárať. Medzi výhody nepochybne patrí aj to, že sú veľmi tiché. Ak vám teda zatváranie klasických dverí po uspaní vašich ratolestí trvá niekoľko minút, posuvné dvere sú pre vás ideálnym riešením. Ak by ste ich aj zavreli o čosi prudšie, nevydajú ani hlások.

· Celosklenené posuvné dvere sú vyrábané zo špeciálne tvrdeného skla, ktoré sa nazýva aj kalené. Tento materiál je prirodzene omnoho pevnejší, takže nebudete musieť riešiť bezpečnostnú stránku a taktiež ich pevnosť. Takéto sklo nerozbijete ani keby ste sa veľmi, ale naozaj veľmi, snažili. Pri slabšom náraze, preto nehrozí žiadna nehoda.

· Zakopávate neustále o prah? Pri tomto type dverí sa vám niečo podobné už nikdy nestane. Na ich spodnej časti totiž nenájdete žiadny prah alebo inak vyvýšenú lištu. Túto maličkosť určite ocenia aj rodičia, ktorí sa zvyknú po byte presúvať s kočiarikom.
Spodná časť posuvných sklenených dverí v byte
Bez nevýhod to nejde

Na koniec predsa len musíme nejakú tú nevýhodu spomenúť. Teoreticky by sme do tejto kategórie mohli zaradiť ich vyššiu cenu a taktiež náročnejšie stavebné prípravy. Ak si však predstavíte tú nádheru po dokončení všetkých prác, stojí za to, tieto drobné mínusy opomenúť.