Ak ste doteraz ešte neskúsili jazdu na surfe, je najvyšší čas s tým začať. Asi nebudete hneď od začiatku hviezdou, chce to čas a veľa tréningu, ako nakoniec v každej činnosti, ktorú robíte prvýkrát. Ale vytrvalosťou a pravidelnosťou sa dá dosiahnuť všetko a máte naše slovo, že ak sa raz na dosku postavíte, závislosť si vás nájde a len tak ľahko vás nepustí. V začiatkoch, bez akýchkoľvek skúseností, vám odporúčame vyskúšať takzvaný „Indoor surfing“. Patrí k cenovo dostupným športom a zábavnou a jednoduchou formou sa naučíte jeho základy.

moře

 

Indoor surfing supluje prírodné podmienky
Zábavu si pri ňom užijete tak, ako keby ste sa mordovali s morskými vlnami, cieľom je, aby ste zvládli základy surfovania, teda schopnosť udržať sa na doske nejaký čas bez pádu do vody. Aj keď patríte k neplavcom, nemusíte panikáriť, neutopíte sa, dokonca je to vhodné aj pre deti. Už podľa názvu je jasné, že ide o športovanie v interiéri. Miestnosť, na to uspôsobená, je naplnená množstvom vody primeranej hĺbky, ale hladina je natoľko búrlivá, aby ste pri surfovaní prežili pocit čo najviac sa približujúci k reálnemu na otvorenom mori. Konštrukcia podlahy v miestnosti v pomere k vode je prispôsobená do takého uhla, aby molo potápanie možné tvoriť umelé vlny. Samozrejme, že konštruktéri mysleli aj na surfistov, aby tento pohyb robili v správnom uhle a postoji, čím sa im zabezpečí kvalitná výučba.

vodní sporty

More nie je vôbec nutné
Na Slovensku je veľa riek a jazier, ale chýba nám more. Tento šport si však vyžaduje vlny určitej intenzity, ktoré rieky a jazerá nedokážu poskytnúť. Ani spoliehať sa na silný vietor nie je veľmi reálne. Najideálnejšie by bolo zbaliť si kufre a odcestovať k najbližšiemu moru, ale ani táto alternatíva nie je pre každého možná, a tak máme pre vás v zálohe ponuku na návštevu Surf arény u nás alebo za hranicami Slovenska. Doma už tiež máme túto službu, a to v Liptovskom Mikuláši, ale ak chcete skúsiť aj vzdialenejšiu ponuku, zájdite do Čiech, konkrétne do Prahy a tam navštívte Surf arénu. Výhody tejto ponuky sú hlavne v blízkosti od domova a nie nepodstatnou je aj cena, ktorá bude o dosť nižšia ako keby ste cestovali k moru. Kvalitnú zábavu však nájdete aj tu a samotné surfovanie je na takej istej úrovni ako na otvorenom mori. Všetky služby tohoto charakteru si môžete vyhľadať a objednať cez internet na niektorom webe so sprostredkovateľskými agentúrami, tam vám pomôžu nájsť mnoho zaujímavých a kvalitných služieb.