Cestovné obmedzenia
Vaša návšteva na Kube vyžaduje dva hlavné cestovné doklady, pas a cestovné víza. Kubánska vláda vyžaduje, aby cestovný pas platil minimálne šesť mesiacov po dátume cesty. Rovnako nezabudnite na ďalšie dôležité dokumenty, a to vybavenie cestovného poistenia. Ak chcete, aby plánovací proces bol bez stresu, vybavte si pobyt cez cestovnú kanceláriu a nechajte ju zabezpečiť, aby bola vaša dokumentácia v poriadku predtým, než odletíte.

cestoní ruch

Nakupovanie
Máte povolenie zobrať so sebou suveníry v hodnote 400 dolárov, vrátane tabaku a alkoholu v hodnote 100 dolárov. Kubánske konvertibilné peso je možné meniť len na Kube. Výmena peňazí sa zväčša nachádza na letiskách alebo hotelových komplexoch. Platba medzinárodnou kartou ako napríklad Visa a Mastercard je umožnená na letiskách, niektorých hoteloch a reštauráciách a auto požičovniach.

Kedy je najlepší čas ísť?
Rovnako ako pri iných karibských destináciách, počasie na Kube zostáva počas celého roka teplé. Daždivá sezóna prebieha od mája do októbra, čo zvyčajne znamená časté prehánky. Kube, podobne ako jej susedným krajinám, tiež hrozia hurikány v mesiacoch august, september a október.

Kam ísť?
Havana:Hlavné mesto Kuby by malo byť východiskom pre všetkých návštevníkov ostrova. Určite navštívte Plaza Vieja, hlavné námestie v Starej Havane. Strávte pár hodín v Museo Nacional de Bellas Artes, kde samotný strop stojí za návštevu. Pozrite sa na prácu súčasných kubánskych umelcov v, a potom si zoberte taxík, aby ste sa spojili s miestnymi obyvateľmi pozdĺž Malecon Seawall. Ak chcete vychutnať pokrmy miestnej kuchyne, vyskúšajte kreatívne jedlá v reštaurácii La Guarida, najznámejšej reštaurácii na ostrove.

město

Santiago de Cuba:Navštívte druhé najväčšie mesto na Kube, kde má rozmanitá populácia korene z Francúzska, Afriky, Haiti a Španielska. Hudobná scéna mesta Santiago ožíva počas júnového karnevalu. Medzi ďalšie obľúbené atrakcie patrí múzeum Emilio Bacardi Moreau, ktoré uvádza výtvarné umenie a artefakty zozbierané odrodou medzinárodnej rumovej spoločnosti alebo Baconoa Park, ktorý zahŕňa prírodné rezervácie, akvárium, botanické záhrady a kávové plantáže.

Údolie Vinales:Nachádza sa na najzápadnejšom mieste ostrova, kde sa pestuje kubánsky tabak. Obklopené dramatickými skalnými útvarmi, Vinales Valley je obľúbeným miestom pre horolezcov a turistov. Zastavte sa na tabakovej farme, aby ste sa dozvedeli o typoch cigár, ktoré budete chcieť priniesť domov ako cenné darčeky. Zakončiť svoj deň môžete prechádzkou cez Vinales, kde možno vidieť dediny ľudovej architektúry a očarujúce pastelové domy.