Každý z nás využíva internet, aby si zistil ako sa darí jeho obľúbenému tímu, športovcovi, našiel si ten správny tip zábavy a tak ďalej. No tu to nekončí, práve tú časť, ktorú som vám popísal je len slabý odvar toho čo sa skrýva na internete. Hoci už teraz môžeme bez znalosti o dark webe nájsť, strašidelné informácie a možnosť získať nelegálne veci. No to čo sa deje na ten druhej odvrátenej strane je oveľa horšie.

hacker

Na čo sa využíva dark web?
                Je to vlastné akýsi priestor, v ktorom je možné vymieňať alebo získavať ilegálne veci. Vrátane zbrane, pasu či iných veci, dokonca si tu môžete objednať aj vraždu. Čo je strašné. No ľudia tam nepoznajú morálku. Od ľudí čo využívajú tento web, často počujete, že je to ten správny slobodný svet, no čo je to za svet, kde nie je kontrola nad ničím. Je to iba slabá zámienka a výhovorka pre pedofilov, zvrhlíkov, hackerov, bitkárov alebo aj vrahov.

binární

                Hlavnou aktivitou je obchod. Obchoduje sa tu so všetkým na čo si spomeniete. Nájdete tu mnoho nelegálnych veci.  Ľudia tam zvyčajne platia v bitcoinoch, keďže táto mena je nevystopovateľná a preto je bezpečná.
                Dokonca existujú príbehy o dark webe, nie všetky sú pravdivé no mnoho z nich sa potvrdilo alebo sa aspoň o nich diskutuje. Ťažko tomu uveriť, no môžeme si predstaviť par z nich. Prvou takou zmienkou je  o RED ROOM, táto stránka vysiela na živo štyroch ľudí. Nájdete tam aj chat, kde verejnosť resp. tí ktorí to sledujú, rozhodujú o tom, ktorí z tých štyroch ľudí prežije. A vždy prežije iba jeden, nikdy nie viac. Čiže traja musia zomrieť.

maska

                A rozhodne je možné, že určitú časť dark webu využívajú aj teroristi, aby medzi sebou komunikovali. Tak isto aj hackeri, ktorých cieľom je získať peniaze, samozrejme nelegálne. Bohužiaľ, ťažko s tým úrady môžu niečo spraviť, keďže sa jedná o web, kde nie je kontrola a pri správnom zabezpečení, ich nie je možné ani vystopovať. Nebudem tu písať návod ako sa tam dostať, keďže sa jedná o nebezpečný krok. A ten ktorého nikto nezastaví si to nájde aj sám, no rozhodné vám to neodporúčam…