Korózia je veľkým problémom našich automobilov. Napriek tomu, že dnešné nové automobily sú veľmi dobre zabezpečené proti korózii, žiadny automobil sa nakoniec tomuto problému nevyhne. Aspoň nie sám od seba. Čo teda robiť, aby sme svoje auto čo najlepšie uchránili pred týmto zničujúcim parazitom?

staré auto

Pravidelná kontrola a údržba

Najlepším spôsobom, ako sa zabezpečiť proti vzniku korózie je pravidelná prehliadka a údržba automobilu. Je to ťažké? Vôbec nie, pretože tou pravidelnou kontrolou a údržbou sa nemyslí pravidelná návšteva servisu, kde hneď treba platiť. Ide o to, že z času na čas si kľaknite na kolená a baterkou si posvieťte na podvozok vášho automobilu.

Avšak len kontrola niekedy nestačí

Kontrolovať podvozok či blatníky svojho automobilu je len prvý krok. Dúfajme, že pri tomto kontrolnom pohľade na nás ešte nevyskočí korózia, ale len obrovská špina.
Je čas vziať hadicu a poriadne vystriekať a poumývať podvozok a vnútorné strany blatníkov vášho auta. Pokiaľ na to nemáte doma vhodné priestory, existujú takzvané svojpomocné umývačky automobilov, kde si môžete vaše auto dokonale poumývať. Ale tentokrát nejde o krásu, ale o hygienu. A to najmä o vyčistenie ťažko dostupných a rôznych schovaných záhybov karosérie vášho auta, takže si vezmite so sebou staré oblečenie a poriadne povyplachujte všetky zákutia podvozku automobilu. Buďte si istý, že špina, ktorá sa odtiaľ vyplaví, bude poriadna!

rezavé auto

Už mám koróziu na aute. Čo teraz?

Pokiaľ sa už chytila korózia na vašej karosérii, niečo ste zanedbali. Samozrejme zanedbali ste očistu. No nemusíte si zúfať. Pokiaľ je korózia na nejakom dostupnom mieste, okamžite po skončení zimnej sezóny si ľahnite pod auto a poriadne vybrúste miesta postihnuté koróziou. Avšak pozor! Nezabudnite na bezpečnosť! Takže žiadne provizórne podloženie auta a pokiaľ sa neviete dostať na niektoré skorodované miesta podvozku vášho automobilu, určite odporúčame navštíviť servis, kde vám auto vedia vyzdvihnúť na plošinu. Zdravie máte len jedno!