Väčšina ľudí má nejakú záľubu, ktorej sa s radosťou venuje. Každý z nás má nejakú aktivitu, ktorú nadovšetko miluje a ktorú vidí ako svoj najväčší relax. Práve pri takýchto aktivitách si najviac uvedomujeme, že občas jednoducho potrebujeme vypnúť a nevnímať svet okolo seba. Existuje veľké množstvo záľub, ktorým sa môže človek venovať. Od čítania, cez jazdenie na koni, až po záhradkárčenie. Niektorí ľudia si však nevedia nájsť to správne. Stále len tak blúdia a dúfajú, že im nejaká záľuba brnkne do nosa. No povedzme si úprimne, nebude to tak, musíte si ju nájsť sami. Ale keď už naozaj neviete, ako si vyplniť čas, máme pre vás tip. Začnite si písať denník.

deník

Prečo si písať denník?
Písanie denníku má naozaj veľké množstvo oslobodzujúcich výhod, ktoré budete milovať. V prvom rade si však musíte kúpiť pekný zošit. V dnešnej dobe majú v papierníctvach a kníhkupectvách naozaj obrovský výber. Určite budete mať veľmi ťažké rozhodovanie a problém kúpiť si len jeden. Vhodnou alternatívou je aj písanie denníku do počítača alebo do tabletu, to však nemá ten správny šmrnc. Vyberte si zošit, pero a začnite písať svoje myšlienky. Možno sa vám to zo začiatku bude zdať ťažké, no po čase zistíte, že to ide samo od seba. Písanie denníka má totiž blahodarný vplyv na myseľ, to si môžete byť istý. Je to niečo, čo budete milovať, hlavne vtedy, keď si budete pozerať, čo ste napísali predtým. Ľudia, ktorí si píšu denník zo seba vypíšu všetky starosti, ktoré ich trápili celý deň alebo týždeň.

diář

Je len na vás, ako často si ho budete písať.
Denník sa síce nepíše, ale vedie, no je len na vás či to bude skutočný denník, týždenník, mesačník alebo občasník. Záleží na tom či vás to bude skutočne baviť. No určite sa nevzdávajte a vytvorte si z toho svoj vlastný rituál. Nikdy neviete, možno v sebe nájdete skrytého nadaného spisovateľa, ktorý len čakal na svoju chvíľu a chcel sa presadiť.