Máte to šťastie, že disponujete balkónom, no využívate ho maximálne tak na sušenie prádla? Keďže prichádza letný čas, s ním prichádza takisto príležitosť tento priestor zmeniť do podoby, v ktorej ho budeme využívať o niečo pestrejším, každopádne však veľmi sympatickým a príjemným spôsobom. Balkón sa totiž môže stať idylickým priestorom k letnej relaxácii.

bakonové zábradlí.jpg

Zoberme si ako príklad len príjemné ráno so šálkou kávy strávené v tomto priestore, ktorý je tak skvele vyčlenený a zároveň poskytuje pozitívne stránky exteriéru. Posedenie na čerstvom vzduchu nám jedine prospeje a menšie raňajky budú chutiť lepšie, než ak by sme pri ich konzumácii čumeli do televízie. Rovnakým spôsobom si na balkóne môžeme čítať, oddychovať a počúvať cez sluchátka našu obľúbenú hudbu, študovať, písať, pokecať s návštevou alebo jednoducho len tak sedieť a relaxovať.
Prioritným je ale samozrejme vizuálny, praktický a kvalitatívny stav balkóna, ktorého základom môže byť moderné balkónové zábradlie, aké by nedodalo iba bezpečnostnú funkciu, ale zároveň isté estetické obohatenie. No dôležitý je samozrejme aj okolitý, čiže ostatný priestor a fakt, aby bol zariadený do tej najšikovnejšej a pohodlnej formy vhodným umiestnením rôznych doplnkov.

  • Ako vo viacerých prípadov aj tu sa odporúča začať doslova od podlahy, a to umiestnením menšieho koberčeka, prípadne obložením niektorých častí matracmi.
  • Samozrejme treba siahnuť aj po balkónovom nábytku, ktorý nemusí mať iba podobu stoličky, ale napríklad menšieho lehátka (vhodné na opaľovanie). Určite by však bol nápomocný aj menší stolík.
  • Pokiaľ chcete výsledný efekt ťahať o kúsok ďalej, významným prvkom môže byť takisto hojdacia sieť.
  • O príjemnú atmosféru sa takisto postará zeleň a vieme, že balkónový priestor dokáže byť našou menšou, avšak spoľahlivou záhradkou.

zábradlí na balkoně.jpg
Ešte však pripomeňme, že balkónový nábytok by mal byť spravidla menších rozmerov a nižšej hmotnosti, aby bol kedykoľvek vhodný na prenos.