Že všetko, čo je zdraviu prospešné, tak je to buď nudné, vyčerpávajúce, alebo to nemá chuť? Tak to sa rozhodne nedá povedať o masáži a rozhodne nie o tej tantrickej, ktorá je všetko, no určite nie nudná alebo „bez chuti“.

V tomto prípade ale doslova viac, než o chuti, vravíme pochopiteľne o pôžitkoch. A tie sú tu na maximálnej úrovni. Dokonca sú impulzívne, vzrušujúce a áno, v podstate môžu viesť až k orgazmu.

masérsky salón

  • A to nie je myslené s humorom či obrazne, pretože senzualna masaz naozaj dokáže priniesť veľmi uspokojivé telesné uvoľnenie a ako je už v podstate známe, pracuje sa pri nej so sexuálnymi energiami.

V tom je význam tantrických masáží. Dokážu veľmi dobre pracovať so životnými energiami a hlavnou esenciou je pri tom ľudská sexualita. Dotyky s citom masírujú celé telo a intenzívnejšie sa pritom pôsobí na erotogénne zóny a na intímne partie. Ide o tkzv masáž lomi a lingamu, tantrické masáže sú rovnako vhodné nielen pre mužov, ale aj pre ženy. Majú blahodarný vplyv pre mužské a takisto pre ženské pohlavie.

Skutočné tantra salóny, v ktorých sa takáto masáž vykonáva väčšinou na vysokej úrovni, tak preto v svojich ponukách niekedy zahrňujú tiež massage pre páry, ktorú môžu skúsiť záujemcovia vo dvojici, v takomto prípade je prispôsobená pre páry s tým, že masérk/ka je vždy opačného pohlavia ako ten, kto je masírovaný.

masérka, ole

Z ponuky tantra salónov v našom hlavnom meste sa ale dajú vybrať tie najrôznejšie techniky. Pre začiatočníkov bude asi najlepšia „classic tantra“, no tí skúsenejší sa možno neboja skúsiť aj niečo iné, napríklad sensual body massage. Sú to masáže telom, masérka sa v tomto prípade akoby kĺže po tele návštevníka salónu. Používajú sa pritom aj špeciálne oleje a možno povedať, že na základe tejto charakteristiky ide o intenzívnejší, impulzívnejší zážitok, než v prípade tej klasiky.