Zábradlie býva neodmysliteľnou súčasťou väčšiny zábradlí. Na schodisku, ktoré je vybavené zábradlím sa cítime oveľa bezpečnejšie ako bez neho. Schodisko dokáže vďaka zábradliu získať špecifický ráz a dizajnovo doplniť charakter celej miestnosti. Takže samotný tvar, použité materiály a ich kombinácie dokážu vašu halu, predsieň, či vchod do domu výrazne ovplyvniť. Každá konštrukcia schodiska by mala spĺňať technické a bezpečnostné normy. Či už výška jednotlivých schodov, sklon schodiska a samozrejme výška zábradlia a jeho medzery musia mať presné rozmery tak, aby boli pre nás funkčné a bezpečné. Samozrejme, dizajn schodiska a jeho materiály sú už výlučne v našej réžii. Tu sa môžeme slobodne kreatívne vyblázniť. Schodisko aj zábradlie môže ráz miestnosti udávať, ale malo by byť aj v harmónii s okolím. Preto sa pozrite okolo seba, keď budete schodisko navrhovať.

Nerez

Čoraz populárnejším materiálom na zhotovenie zábradlia na schody sa stáva nerez. Nerez alebo nehrdzavejúca oceľ sa hodí na akékoľvek schodisko vnútri aj v exteriéri. Nielen v administratívnych budovách, výrobných halách a obchodných centrách nerezové zábradlie nájdete. Každá domácnosť sa nerezovému zábradliu rovnako poteší.

Zabradlie

Len ho treba vkusne doladiť. Nehrdzavejúca oceľ je vďačný materiál. Okrem toho, že je pevná, odolná, je aj nenáročná na údržbu. Podľa použitého materiálu sa hodí aj do exteriéru, kde bude bez problémov odolávať poveternostným vplyvom. Umiestnite nerezové zábradlie k bazénu, na terasu, pri vchode do domu. Nehrdzavejúce zábradlie dodá každému priestoru trochu luxusu a čistého vzhľadu. Spolu s ďalšími materiálmi bude vytvárať príjemnú atmosféru. Skombinujte ho napríklad s kameňom, alebo naopak s hrejivým drevom. Nerezové zábradlie sa hodí naozaj ku všetkému. Vaša domácnosť vďaka nemu doslova zažiari.