Rebarbora – rýchlenie
Rast dlhých stoniek rebarbory urýchlite tak, že ich prikryjete nepriehľadnou nádobou, napríklad nepoužívanou smetnou alebo krytom vyrobeným na tento účel. Do nádoby napchajte slamu, suché lístie alebo papradie a do stien urobte dierky pre lepšiu cirkuláciu vzduchu.

kolečko
 
Na takéto rýchlenie sú najvhodnejšie iba silné cca trojročné rastliny.
 
Hrachor – vytvorenie opory
Táto kedysi hojne pestovaná rastlina s veľkými voňavými kvetmi sa znova vracia na záhradkársku scénu. Ak ju pestujete vonku v záhrade vyrobte pre ňu oporu v tvare trojhranu alebo steny (kordónu) z bambusových tyčí a drôtu.
 
Dôležité je aby konštrukcia bola dostatočne pevná a vydržala aj nápor silných vetrov.
 
Broskyňa – kučeravosť
Kučeravosti listov broskýň stromov vysadených pozdĺž múrov môžete ľahko predísť tak, že vytvoríte konštrukciu z plastovej fólie a dosiek a stromy nimi prikryjete.

zahrada
 
Vinič – pestovanie v skleníku
Ak máte skleník a chcete mať bohatú úrodu hrozna, vysaďte korene po obvode vonkajšej strany skleníka a vytvorenými dierami v stenách prestrčte jeho výhony dovnútra. Vinič vám bohato zarodí aj napriek citeľnému rozdielu vonkajšej a vnútornej teploty.
 
Hrach – veľmi skorá úroda
Na vypestovanie veľmi skorého hrachu zasejte semená do časti plastového odkvapu naplneného zeminou. Semená nechajte vyklíčiť v skleníku alebo parenisku.

rostliny
 
Len čo budú sadenice vysoké niekoľko centimetrov, vykopte v zemi plytkú ryhu a vsuňte do nej obsah odkvapu. Podľa potreby ešte môžete hriadku prikryť fóliovým krytom.
 
Kel (hlávkový alebo kučeravý) – druhá úroda
Pri pestovaní hlávkového alebo kučeravého kelu môžete zberať aj druhú úrodu. Po odrezaní hlávky urobte na vrchu stonky trčiacej zo zeme 4 zárezy do kríža. Po uplynutí jedného až dvoch mesiacov vyrastú na vrchole hlúbu štyri malé hlávky, ktoré môžete pozberať a spestriť si tak jedálny lístok.