Mnohí z tých, ktorí boli ochotní hlasovať za Clintona, boli od hlasovania odradení. Trump bol obsadený v atraktívnom svetle a tí, ktorí ho zaujali, boli motivovaní hlasovať.

fake
 
Najväčšou iróniou je, že Trump bol otvorený proti falošným správam, aj keď je pravdepodobne jedným z najväčších jednotlivých zdrojov. Teraz ma nenechajte zle, som rád, že je prezident, pretože ak sa tento falošný spravodajský problém nedá vyriešiť, USA môžu byť na ceste k úplnému odstráneniu demokracie a nakoniec sa stať ruským alebo čínskym štátom.
 
Veľmi často, keď prezident hovorí, mnohí z nás v tech sú upozornení, že potrebujeme univerzálny nestranný nástroj, ktorý nám pomôže identifikovať a ignorovať nepravdivé informácie predtým, ako na nich urobíme zlé rozhodnutie.
 
Spoločnosť IBM práve predstavila projekt Debater a vyhrala proti špičkovému ľudskému debatérovi pomocou skutočných faktov. Potrebujeme výrobnú verziu tohto nástroja včera.
 
Vysvetlím a potom uzavriem svoj produkt týždňa: Plantronics Voyager 6200 UC, ktorý som našiel je najlepší slúchadlový set na cestovanie.
 
Problém s falošnými správami
Problém s falošnou správou je, že sa časom zhoršuje. Vždy sme mali problémy s politikmi a umelcami, ktorí sa nás snažia presvedčiť, že je hore a aby sme nás donútili robiť veci, o ktorých sme sa dozvedeli, že nikdy neurobíme.
 
Vidím, ako táto technológia postupuje, a nebude trvať dlho, kým títo zločinci budú používať umelú inteligenciu viazanú na informácie, ktoré si kúpili zo sociálnej siete, aby lepšie odobrali naše ťažko zarobené peniaze od nás alebo zmenili našu vládu.
 
Máme systémy, ktoré dokážu vytvoriť hlasy a manýry, ktoré do značnej miery napodobňujú kohokoľvek, s pôsobivou presnosťou, a nebude trvať dlho, kým niektorí zločinci zistia, ako ich použiť proti nám.
 
To, čo potrebujeme, je rovnako schopná technológia, ktorá dokáže zistiť, čo sa deje, a varovať nás, že to, čo počujeme, je nepravdivé a že by sme mali dostať do pekla telefón.

falešné noviny
 
IBM má odpoveď
Projekt Debater od IBM je ukážkou presne toho, čo je potrebné, ale v mierke. To môže počúvať argument a poskytnúť fakt-založené proti tomu v reálnom čase. V skutočnosti vyhral diskusiu proti profesionálnemu debatérovi bez toho, aby bol pripojený k internetu. Vo výrobe by toto obmedzenie nemalo. Môže to byť taká aplikácia vraha, ktorú chce každá spoločnosť mať.